Zamknij

Samochód wjechał w grupę uczniów. Nie żyje 12-latek

02.12.2019 21:55
Samochód wjechał w grupę uczniów. Nie żyje 12-latek
fot. zef art/Shutterstock

Jak podaje BBC, do tragedii doszło w poniedziałek w Loughton ( hrabstwo Essex, Wielka Brytania), w pobliżu Debden Park High School. Samochód osobowy wjechał w grupę uczniów, opuszczających szkołę. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł 12-letni chłopiec, a 5 osób zostało rannych.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Samochód osobowy wjechał w poniedziałek w grupę uczniów przed szkołą w Loughton w hrabstwie Essex, 22 kilometry na północny-wschód od Londynu. W zdarzeniu rannych zostało pięć osób, w tym czworo nastolatków. Do dramatu doszło w momencie, gdy dzieci wychodziły ze szkoły. Sprawca nie zatrzymał się by udzielić pomocy poszkodowanym  i uciekł z miejsca zdarzenia.

Zobacz także

Zobacz także

Najciężej ranny 12-letni chłopiec trafił do szpitala, gdzie zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Pozostali, którzy ucierpieli w wypadku to dwóch 15-letnich chłopców, 13-latek, 16-letnia dziewczynka i 53-letnia kobieta. Według policji obrażenia nie zagrażają ich życiu.

Jest śledztwo ws. morderstwa

Brytyjska policja poinformowała, że wszczęła śledztwo pod kątem morderstwa. Poszukiwany jest kierowca srebrnego forda ka. Funkcjonariusze do wieczora zabezpieczali materiały dowodowe na miejscu tragedii.

Zobacz także

- Rozpoczęliśmy dzisiaj śledztwo w sprawie morderstwa po śmiertelnym wypadku na Willingale Road w Loughton. 12-letni chłopiec niestety zmarł. Apelujemy o pomoc w znalezieniu srebrnego forda ka - powiedział rzecznik miejscowej policji.

 

RadioZET.pl/PAP/AFP/BBC