Obserwuj w Google News

„Janusz Gajos wymiata” – ksiądz o filmie „Kler”

Redakcja
2 min. czytania
03.10.2018 11:14
Zareaguj Reakcja

Prywatna opinia, komentarz i w końcu apel do wszystkich, którzy bojkotują Smarzowskiego. Ksiądz na YouTubie mówi o swoich wrażeniach po obejrzeniu filmu „Kler”.

"Kler" W.Smarzowski
fot. W.Wylegalski/Polska Press/East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

–Chciałem zobaczyć, jak się w tym filmie odnajdę – mówi na początku nagrania ksiądz Barańczak. I jak sam dodaje, nie spodziewał się takiej własnej reakcji na obraz Smarzowskiego.

Rekordowa oglądalność filmu "Kler". To najlepsze kinowe otwarcie od 1989 roku

Film jest naprawdę dobry! […] Dobrze zrobiony, dobrze zagrany, trzyma w napięciu do końca […]  mówi ksiądz w udostępnionym na swoim kanale wideo. – Gra aktorska na bardzo wysokim poziomie. Janusz Gajos wymiata, wymiata! Panie Januszu, pełen szacun za Pańską rolę w tym filmie!

Jak dodaje, przedstawiony w filmie obraz Kościoła to obraz patologiczny, niemniej możliwy i zdarzający się.

Bez tytułu
fot. Screen: YouTube/Baranczak

– Film jest na tyle mocny i na tyle piętnujący grzechy, że księża powinni ten film obejrzeć. Nawet ku przestrodze – kontynuuje ksiądz Barańczak.

– Jest mi w pewnym sensie wstyd. Wstyd za tych, którzy spowodowali, że jesteśmy w ten sposób odbierani jako księża. I jest mi z tego powodu przykro – mówi.

''Kler'' zakazany w kolejnym mieście. Bo dzieli ludzi. ''Filmu nie oglądałem''

Duchowny dodaje, że kler w filmie nie został przedstawiony wyłącznie w złym świetle i – jak podkreśla – dobrze, że pozytywny wątek również pojawił się w produkcji Smarzowskiego. Apeluje też do wszystkich, którzy próbują bojkotować film.

– Zamiast bronić nas na siłę przed tego typu filmami, może warto je obejrzeć? – pyta retorycznie.

RadioZET.pl/JŚ