Obserwuj w Google News

Paweł Królikowski nie żyje. Ceniony aktor miał 58 lat

2 min. czytania
27.02.2020 13:53
Zareaguj Reakcja

Paweł Królikowski nie żyje. Tragiczną wiadomość potwierdziła Ewa Leśniak ze Związku Artystów Scen Polskich. Ceniony polski aktor odszedł w czwartek nad ranem w wieku 58 lat. Artysta zmagał się z ciężką chorobą.

Paweł Królikowski nie żyje. Ceniony aktor miał 58 lat
fot. KAROL SEREWIS/East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Zmarł Paweł Królikowski, aktor, do niedawna prezes ZASP – potwierdziła w rozmowie z PAP Ewa Leśniak ze Związku Artystów Scen Polskich.

Nie żyje Katherine Johnson. To dzięki niej Apollo 11 wylądował na Księżycu

Paweł Królikowski trafił do szpitala przed świętami Bożego Narodzenia

W 2015 roku Paweł Królikowski przeszedł operację tętniaka mózgu. Przed świętami Bożego Narodzenia 2019 r. jego stan zdrowia znacznie się pogorszył. Aktor przebywał na oddział neurochirurgii jednego z warszawskich szpitali.

Życiorys i osiągnięcia Pawła Królikowskiego

Paweł Królikowski był cenionym aktorem teatralnym, telewizyjnym i dubbingowym. Był również realizatorem telewizyjnym i pełnił funkcje prezesa Związku Artystów Scen Polskich.

Nie żyje Maja Borkowska. Wieloletnia dziennikarka Trójki przegrała z rakiem

Debiutem aktora była rola w filmie „Dzień kolibra”. Ponadto Paweł Królikowski miał na koncie jedną z głównych ról w kultowym serialu „Ranczo”, emitowanym na antenie TVP.

Aktor wystąpił również w filmach takich jak: "Pantarej", "Długi weekend", "Pitbull", "Pitbull. Nowe porządki", "Instynkt". Grał także w wielu serialach. W 2014 roku został jednym z jurorów programu "Twoja twarz brzmi znajomo".

Nie żyje Jerzy Gruza. Wybitny reżyser i aktor miał 87 lat

Paweł Królikowski poznał swoją żonę, Małgorzatę Ostrowską-Królikowską w wieku 21 lat. Jest ona również aktorką, znaną m.in. z serialu „Klan”. Para doczekała się piątki dzieci: Antoniego, Jana, Ksawerego, Julii i Marceliny. Brat zmarłego aktora, Rafał Królikowski, również pracuje w tym zawodzie.

RadioZET.pl/PAP/Super Express/Onet