Obserwuj w Google News

Jolanta Kwaśniewska: Moja rola była bardzo służebna [WIDEO]

Redakcja
1 min. czytania
15.12.2017 21:50
Zareaguj Reakcja

Jolanta Kwaśniewska w Radiu ZET opowiedziała, dlaczego zdecydowała się pomagać osobom starszym. Skomentowała także bieżące wydarzenia polityczne. 

Jolanta Kwaśniewska: Moja rola była bardzo służebna [WIDEO]
fot. Radio ZET

Była pierwsza dama, założycielka Fundacji Porozumienie bez barier, która od 2013 prowadzi autorski program "Oswajanie starości", baczna obserwatorka otaczającej nas rzeczywistości była gościem Justyny Dżbik-Kluge i Romana Osicy w programie ''Popołudnie z Radiem ZET''.

- Jest tysiące organizacji, które chcą pomagać dzieciom. Kiedyś też o tym myślałam, bo młodzież to przyszłość narodu. Przyszedł taki moment, w którym pomyślałem, że jest taka grupa osób wykluczonych. Ich starość jest cicha, dlatego przeglądając różnego rodzaju dane pomyślała, że coś z tą grupą ludzi trzeba zrobić - powiedziała Jolanta Kwaśniewska. 

Była prezydentowa opowiedziała o swoich odczuciach związanych z obecną pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą. - Każda z nas ma inny temperament, inne podeście do swojej roli. Moja rola była bardzo służebna. Myślę, że nie tylko ja, ale Polacy też żałują, że pani prezydentowa nie znalazła takiego obszaru, który chciałaby firmować swoją twarzą - skomentowała Kwaśniewska. 

Jolanta Kwaśniewska ma nadzieję, że prezydent Andrzej Duda zawetuje ustawy dotyczące reformy sądownictwa.
- Ma szansę, by odegrać historyczną rolę - powiedziała na antenie Radia ZET.

RadioZET.pl/DG