Obserwuj w Google News

Tragedia w szkole policyjnej w Szczytnie. Ciało policjanta wyłowiono z jeziora

Redakcja
1 min. czytania
28.05.2018 11:21
Zareaguj Reakcja

Tragiczne doniesienia ze Szczytna. Ciało zaginionego kilka dni temu 36-letniego policjanta wyłowiono z jeziora. Prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci młodego funkcjonariusza.

Policja
fot. Archiwum RadioZET.pl

Sprawą zajęła się policja, gdy w piątek, 25 maja jeden z mundurowych nie wrócił do jednostki. Ustalono, że wcześniej był w pobliskim pubie, gdzie pił alkohol. Widziany był też nad jeziorem. Rodzina o pomoc poprosiła nawet Krzysztofa Rutkowskiego.

Śmierć policjanta w Szczytnie

— W czwartek otrzymał przepustkę. Do godziny 21.30 był zobowiązany wrócić na teren jednostki. Gdy się to nie stało, zawiadomiliśmy miejscową komendę, a ona rozpoczęła poszukiwania. Dziś były kontynuowane już na dużą skalę — mówił w niedzielę podinspektor Marcin Piotrowski, rzecznik prasowy policyjnej szkoły w Szczytnie w rozmowie z WP.pl.

Ciało wyłowiono z jeziora

Strażacy używając łodzi, przeszukiwali jezioro Domowe Małe, gdzie trafili na ciało 36-latka. Zmarły w szeregi policji wstąpił w grudniu 2017 r. Po odbywającym się w Szczytnie szkoleniu podstawowym miał trafić do jednostki w Kielcach, gdzie zgodnie z planem miał zacząć pracę.

Niemcy: Protest skrajnie prawicowej AfD. Więcej kontrdemonstrantów

RadioZET.pl/WP.pl/strz