Obserwuj w Google News

Kontrole na granicy z Niemcami już w tym tygodniu? Berlin reaguje na sytuację w Polsce

1 min. czytania
25.09.2023 09:45
Zareaguj Reakcja

Kontrole na polsko-niemieckiej granicy mogą wrócić nawet jeszcze w tym tygodniu. Wprowadzenie krótkoterminowych, stacjonarnych kontroli granicznych zapowiedziała szefowa niemieckiego MSW Nancy Faeser.

Granica polsko-niemiecka
fot. ROBERT STACHNIK/REPORTER

- Moim zdaniem jest to szansa na bardziej zdecydowaną walkę z przestępczością, jaką jest przemyt ludzi - potwierdziła w piątek Faeser w rozmowie z „Welt am Sonntag”. 

Niemiecka policja, która apelowała o przywrócenie kontroli na polsko-niemieckiej granicy od wielu miesięcy, twierdzi, że funkcjonariusze będą gotowi tak szybko, jak to możliwe.

Redakcja poleca

Niemcy mogą przywrócić kontrole na granicy z Polską

Powodem przywrócenia kontroli nie jest  afera wizowa. To efekt nieszczelnych polskich granic na wschodzie kraju. Według Niemców, mimo zapory na granicy z Białorusią, przez Polskę do Niemiec każdego miesiąca przedostaje się nawet kilka tysięcy uchodźców, którzy dostali się do naszego kraju w nielegalny sposób. 

Kontrole, także z powodu nielegalnej migracji, funkcjonują już na granicy z Austrią. Teraz posterunki mają się pojawić na przejściach z Polską i Czechami.

Nie przegap