Obserwuj w Google News

Maksymilian F. zatrzymany. Dwóch policjantów w szpitalu

2 min. czytania
02.12.2023 09:52
Zareaguj Reakcja

Maksymilian F. został zatrzymany - poinformowała  w sobotni poranek wrocławska policja. Mężczyzna był poszukiwany w związku ze strzelaniną, do jakiej doszło kilka godzin wcześniej. W jej wyniku dwóch policjantów z poważnymi obrażeniami trafiło do szpitala.

Maksymilian F. zatrzymany
fot. Bartlomiej Magierowski/East News (ilustracyjne), KMP Wrocław

Maksymilian F. od kilku godzin był poszukiwany w ramach policyjnej obławy w związku z postrzeleniem dwóch funkcjonariuszy we Wrocławiu. Jak podawała policja, ich "stan jest bardzo ciężki".

Do strzelaniny doszło w piątek ok. godz. 22.42 przy ul. Sudeckiej 90 we Wrocławiu. Jeden z przechodniów zauważył mężczyznę uciekającego z samochodu, wcześniej słychać było strzały. W nieoznakowanym radiowozie odnaleziono dwóch policjantów z ranami postrzałowymi głowy, obaj są w stanie krytycznym.

Redakcja poleca

Maksymilian F. Koniec policyjnej obławy we Wrocławiu

Za pomoc w ujęciu 44-latka Komendant Główny Policji wyznaczył nagrodę w wysokości 100 tys. zł. Wcześniej mężczyzna był poszukiwany przez policjantów z komisariatu Wrocław Fabryczna. 

Wiadomo, że był zameldowany przy ul. Osiedlowej 8 na Muchoborze Wielkim. Faściszewski miał odbyć karę 6 miesięcy pozbawienia wolności na podstawie art. 286 Kodeksu karnego, czyli za oszustwo.

- Prawdopodobnie w sobotę dojdzie do przesłuchania Maksymiliana F. Może mu grozić kara dożywotniego pozbawienia wolności - powiedział w sobotę asp. sztab. Łukasz Dutkowiak, oficer prasowy KWP we Wrocławiu.

Policja potwierdza, że mężczyzna w momencie zatrzymania miał przy sobie broń. - Stan zdrowia postrzelonych policjantów jest ciężki, ich rodziny otrzymały pomoc psychologiczną - wyjaśnił Dutkowiak.

Źródło: Radio ZET/PAP - Aneta Oksiuta, Michał Torz, Adrian Kowarzyk

Nie przegap