Obserwuj w Google News

Poszukiwano dwóch dziewczynek. Nie żyje 12-latka. 14-latka trafiła do szpitala

2 min. czytania
05.06.2023 22:28
Zareaguj Reakcja

Na zalewie Zadębie w Skierniewicach poszukiwano dwóch dziewczynek. Jedną z nich, 14-latkę, wyciągnęli z wody świadkowie. Przewieziono ją do szpitala. Drugą, 12-latkę, znaleziono martwą – poinformował w poniedziałek wieczorem rzecznik strażaków mł. bryg. Jędrzej Pawlak.

Pogotowie ratunkowe
fot. Shutterstock

Poszukiwania dwóch dziewczynek w wieku 12 i 14 lat rozpoczęły się w rejonie ulicy Konwaliowej w Skierniewicach w poniedziałek późnym popołudniem. Z pierwszych relacji świadków wynikało, że dzieci kąpały się w wodzie zalewu Zadębie. W pewnym momencie zaczęły się topić.

Skierniewice. 12-latka utopiła się w zalewie Zadębie

Na miejsce natychmiast wezwano służby. Świadkowie – do czasu ich przyjazdu – zdołali wyciągnąć z wody 14-latkę. Następnie przewieziono ją do szpitala. – Druga z dziewczynek, 12-latka, była poszukiwana z pomostu, łodzi oraz bezpośrednio w wodzie. Została odnaleziona bez funkcji życiowych. Poddano ją reanimacji, lekarz stwierdził jednak zgon 12-letniej obywatelki Ukrainy – powiedział mł. bryg. Jędrzej Pawlak.

Redakcja poleca

W akcji ratowniczej nad skierniewickim zalewem wzięło udział 6 zastępów strażackich, w tym dwa ochotnicze. Obecnie sprawą zajmują się policja i prokuratura.

W poniedziałek 5 czerwca do podobnej tragedii doszło w nowo otwartym Parku Zakrzówek w Krakowie. Mężczyzna zmarł po skoku do wody klif znajdującego się około 15 metrów nad ziemią. Służby przypominają o zasadach bezpieczeństwa nad wodą i apelują, aby nigdy nie wchodzić do wody po wypiciu alkoholu, pływać jedynie w wyznaczonych miejscach oraz stosować się do poleceń ratownika.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP