Obserwuj w Google News

Wybuch gazu w Ustroniu. Ratownicy wydobyli spod gruzów dwa ciała

1 min. czytania
04.12.2022 18:56
Zareaguj Reakcja

Po wybuchu gazu w Ustroniu ratownicy znaleźli w gruzowisku zniszczonego przez eksplozję domu ciała dwóch mężczyzn. Wcześniej spod gruzów wydobyto żywą kobietę. Trafiła do szpitala.

Wybuch gazu w budynku mieszkalnym w Ustroniu
fot. PAP/EPA

Do wybuchu w budynku mieszkalnym w Ustroniu doszło w niedzielę przed godziną 10. Dom, składający się z dwóch mieszkań, został zniszczony. Spod gruzów ratownicy wydobyli żywą kobietę. Trafiła do szpitala. Przyczyna wybuchu nie jest znana. Najprawdopodobniej eksplodowała butla z gazem.

Wybuch gazu w domu Ustroniu. Znaleziono martwych mężczyzn

– W gruzowisku, rozbierając konstrukcję budynku, znaleziono martwego mężczyznę. Wciąż poszukujemy drugiego mężczyzny. Odgruzowaliśmy już ponad połowę budynku – mówił tuż po godzinie 17 mł. bryg. Pokrzywa.

Jak podaje "Dziennik Zachodni", przed godziną 18:00 ratownicy znaleźli zwłoki drugiej poszukiwanej osoby. – Ciało zostało znalezione wewnątrz budynku, prawdopodobnie była to sypialnia – powiedział nadbryg. Arkadiusz Przybyła. Ofiary to mężczyźni w wieku około 60 lat.

Redakcja poleca

Na miejscu działa ciężki sprzęt i 40 zastępów staży pożarnej – 140 ratowników. Ratownicy z Jastrzębia-Zdroju przyjechali do Ustronia z psami tropiącymi i kamerą termowizyjną. – Strażacy nie zakończyli jeszcze akcji. Po pierwsze ratownicy zabezpieczają gruzowisko rozbierając jedną ze ścian nośnych, by nie stwarzała zagrożenia. Miejsce jest także jeszcze przeszukiwane, choć prawdopodobieństwo, że zostaną znalezione inne osoby jest znikome. Wszystko trzeba sprawdzić – przekazał burmistrz Ustronia Przemysław Korcz.

Policjanci i prokuratorzy zabezpieczają ślady i będą prowadzili postępowanie mające na celu ustalenie okoliczności i przyczyny wybuchu. Osobom poszkodowanym udzielona zostanie pomoc psychologiczna. Są dla nich przygotowane dwa mieszkania.

RadioZET.pl/PAP/Dziennik Zachodni