Obserwuj w Google News

Znamy datę Parady Równości. Tęczowy pochód przejdzie ulicami stolicy po raz 20.

1 min. czytania
03.12.2019 13:02
Zareaguj Reakcja

Organizatorzy podali datę kolejnej, 20. już, Parady Równości w Warszawie. W przyszłym roku motyw przewodni wydarzenia będzie nawiązywał do ochrony środowiska.

Parada Równości
fot. Piotr Molecki/East News

Znamy datę kolejnej Parady Równości. Tęczowy marsz przejdzie ulicami stolicy już po raz 20. Fundacja Wolontariat Równości ogłosiła datę jubileuszowej edycji wydarzenia i zaprezentowała jego motyw przewodni.

W przyszłym roku święto wolności, równości i tolerancji ma się odbyć 20 czerwca.

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich na przyszłoroczną jubileuszową XX Paradę Równości. Nadchodzi wielkie święto miłości i akceptacji – zachęca Julia Maciocha, organizatorka Parady Równości w Warszawie i prezeska Fundacji Wolontariat Równości.

Motyw przewodni, dżungla, ma nawiązywać do jednego z postulatów Parady wzywającego do ochrony środowiska.

Tęczowy Piątek: Promocja równości u uczniów LGBT czy manipulacja w szkole?

Święto tolerancji 

Parada Równości od trzech lat organizowana jest przez zespół wolontariuszek i wolontariuszy. Jej celem jest sprzeciw wobec nietolerancji i wykluczeniu. 

Organizatorzy walczą nie tylko o prawa społeczności LGBT+, ale także o prawa mniejszości wyznaniowych, etnicznych czy osób z niepełnosprawnościami.

Według szacunkowych danych Fundacji Wolontariat Równości w poprzedniej edycji radosnego święta wzięło udział ponad 80 tysięcy osób. Marsz środowisk LGBT przyciągnął tłumy nie tylko z Polski, ale i całego globu.

Wrocław: Zarzuty dla nożownika z Marszu Równości. Planował zamach?

RadioZET.pl/Paradarownosci.eu/Facebook