Obserwuj w Google News

Inwazja ogromnych nietoperzy. Mieszkańcy: wszędzie czuć trupi smród

1 min. czytania
08.02.2020 13:53
Zareaguj Reakcja

Setki tysięcy ogromnych nietoperzy opanowało miasto Ingham w stanie Queensland w Australii. Według najnowszych szacunków, każdego dnia przybywa tam ok. 300 tys. ssaków. Lokalne media piszą o "biblijnej pladze".

inwazja nietoperzy
fot. Philnews.ph/ Screen

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Mieszkańcy Ingham narzekają na ogromny hałas, brud i "trupi smród". Z ich relacji wynika, że nietoperzy w mieście jest tak dużo, że pod ich ciężarem uginają się niektóre drzewa. Najnowsze szacunki wskazują, że do miasta przybywa codziennie ok. 300 tys. ssaków.

Kupili paczkowaną sałatę i znaleźli w niej martwego nietoperza

W lokalnych gazetach możemy przeczytać o pladze "biblijnych rozmiarów" i "ataku tornada nietoperzy".

Philnews.ph
fot. Philnews.ph

Sprawa jest o tyle poważna, że zwierzęta te mogą przenosić wirusa wścieklizny. W stanie Queensland, nietoperze objęte są prawną ochroną. Jedyne, co można w tej sytuacji z nimi zrobić, to próbować przegonić je za pomocą hałasu, światła lub dymu. Jest to jednak trudne, bo duża liczba nietoperzy posiada już młode.

To może być źródłem zakażeń koronawirusem. Chodzi o…zupę z nietoperza

W ostatnich dniach podobne zjawisko zaobserwowano w pobliskim Charter Towers. Sprawą inwazji nietoperzy zainteresował się już Departament Środowiska i Nauki stanu Queensland. Nie wiadomo jednak, jakie środki zostaną podjęte.

Nieproszony gość w hotelu sejmowym. Na klatce schodowej znaleziono...nietoperza

RadioZET.pl/ BBC/ gazeta.pl