Obserwuj w Google News

Kim Dzong Un ogłosił przerażającą informację. "Nie będzie negocjacji"

1 min. czytania
09.09.2022 07:52
Zareaguj Reakcja

Korea Północna przyjęła ustawę, oficjalnie deklarując się jako państwo posiadające broń jądrową. "Nie będzie negocjacji w sprawie denuklearyzacji" - ogłosił Kim Dzong Un.

kim dzong un
fot. KCNA via KNS /Associated Press /East News

Korea Północna oficjalnie deklaruje się jako państwo atomowe. Północnokoreański przywódca Kim Dzong Un oświadczył, że status ten jest "nieodwracalny" i że nie będzie negocjacji w sprawie denuklearyzacji - podała w piątek agencja Reutera, cytując komunikat państwowych mediów.

Kim Dzong Un powiedział, że nigdy nie wyrzeknie się broni atomowej, a także, że USA chcą upadku jego rządu. Północnokoreańskie Najwyższe Zgromadzenie Ludowe przyjęło nową ustawę w czwartek 8 września - poinformowała państwowa agencja KCNA, cytowana przez Reutersa.

Redakcja poleca

Korea Północna ogłosiła, że posiada broń atomową

Ustawa nakreśla, kiedy broń jądrowa może zostać użyta, w tym do ochrony strategicznych aktywów kraju i jeśli zostanie on zaatakowany. Prawo zakazuje również jakiegokolwiek dzielenia się bronią jądrową lub technologią z innymi krajami - podała KCNA.

- Największe znaczenie w tworzeniu prawa dotyczącego polityki w zakresie broni jądrowej ma wyznaczenie nieodwracalnej linii, aby nie było możliwości targowania się w sprawie naszej broni jądrowej - powiedział Kim w przemówieniu do Najwyższego Zgromadzenia Ludowego.

Krok ten następuje, gdy obserwatorzy wskazują, że Korea Północna wydaje się przygotowywać po raz pierwszy od 2017 roku do wznowienia testów z bronią jądrową - przypomina Reuters.

RadioZET.pl/ PAP/ Reuters