Obserwuj w Google News

Kuriozalna sytuacja w szpitalu. Sprzątaczka asystowała podczas operacji

2 min. czytania
25.05.2023 13:43
Zareaguj Reakcja

W szpitalu w Moguncji doszło do skandalu. Okazało się, że podczas jednej z operacji chirurgicznych lekarzowi pomagała sprzątaczka. Kobieta przytrzymywała nogę pacjentki i podawała medykowi waciki.

kuriozalna sytuacja w szpitalu
fot. Shutterstock

O szokującym zdarzeniu poinformował przewodniczący zarządu szpitala w Moguncji Norbert Pfeiffer. Co ciekawe, do incydentu doszło w październiku 2020 roku, ale dopiero teraz, za sprawą regionalnej telewizji, sprawa wyszła na jaw.

Z przedstawionych informacji wynika, że operacja w znieczuleniu miejscowym zaczęła się komplikować, a pacjentka zachowywała się niespokojnie. Chirurg, który wykonywał zabieg samodzielnie, potrzebował wsparcia.

Redakcja poleca

Niemcy. Sprzątaczka asystowała podczas operacji

Lekarz nie zwrócił się jednak do innego specjalisty, a do nieprzeszkolonej sprzątaczki. "Asystentka" przytrzymywała nogę pacjentki i podawała medykowi waciki. Norbert Pfeiffer przyznał, że "operacja była rutynową procedurą", a kobiecie nic się nie stało. Dyrektor szpitala dowiedział się o samowolce lekarza, gdy zobaczył sprzątaczkę z zakrwawionymi gazikami w ręku na sali szpitalnej.

Okazuje się jednak, że nic nie stało na przeszkodzie, aby lekarz zwrócił się o pomoc do wykwalifikowanej osoby, bo takich w szpitalu w danej chwili nie brakowało. Nie wiadomo, dlaczego chirurg zdecydował się na tak niezrozumiały krok.

- To nie powinno się było wydarzyć - ocenił Pfeiffer. Dodał, że lekarz został zwolniony z pracy. Ministerstwo Nauki i Zdrowia Nadrenii-Palatynatu podkreśliło, że doszło do naruszenia obowiązujących przepisów. Resort uznał, że władze szpitala dokładnie wyjaśniły incydent i podjęły wobec lekarza właściwe decyzje.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ spiegel.de/ SWR