Obserwuj w Google News

Olbrzymia kumulacja w loterii Powerball. Nikt nie wygrał w 28 losowaniach

2 min. czytania
25.09.2023 13:58
Zareaguj Reakcja

W loterii Powerball kumulacja osiągnęła już kwotę 785 milionów dolarów. Może to być zatem czwarta największa wygrana w historii. Jeżeli 25 września nikt nie trafi właściwych liczb, to prawdopodobnie przekroczy ona miliard dolarów. Od 19 lipca odbyło się 28 kolejnych losowań bez zwycięzcy głównej nagrody.

kumulacja w powerball
fot. GIORGIO VIERA /AFP /East News

Loteria Powerball bliska jest rekordowej kumulacji. W sobotę 23 września nikt nie wylosował wszystkich liczb, co oznacza, że w poniedziałek do wygrania będzie aż 785 milionów dolarów. W przeliczeniu na złotówki to ponad 3,3 miliarda zł.

Organizacja Multi-State Lottery Association, która zajmuje się loteriami w USA, oceniła, że potencjalna wygrana będzie czwartą co do wielkości w historii. W listopadzie 2022 roku trafiono ponad 2 miliardy dolarów. Z kolei w styczniu 2026 roku ponad 1,5 mld, a w lipcu 2023 roku ok. 1 mld.

Redakcja poleca

Powerball. Do wygrania 785 milionów dolarów

Jak podaje CNN, ostatnie losowanie przyniosło ponad półtora miliona zwycięskich kuponów, choć nie udało się trafić głównej wygranej. W sobotę było trzech szczęśliwców, którzy zainkasowali milion dolarów.

Od 19 lipca przeprowadzono 28 kolejnych losowań bez zwycięzcy głównej nagrody. Jeżeli uda się to w najbliższym losowaniu, wygrana osoba będzie mogła odebrać 785 milionów dolarów w ratach lub jednorazowo 367 milionów dolarów. Obie kwoty nie uwzględniają podatków.

Amerykańska loteria Powerball polega na tym, że skreśla się 5 liczb z głównego zestawu numerów 69 - zwanych białymi kulami. Dodatkowo trzeba wybrać jedną liczbę z puli 26, tzw. czerwoną kulę. Aby wygrać główną nagrodę należy trafić 5 białych lub oraz 1 czerwoną.

Nie przegap