Obserwuj w Google News

Ukraińscy dziennikarze dziękują Polakom

1 min. czytania
31.10.2023 18:56
Zareaguj Reakcja

Dziennikarze ukraińskiej telewizji informacyjnej 24 Kanal przygotowali specjalny spot, w którym dziękują Polakom za ich wsparcie i pomoc udzielonej walczącej Ukrainie.

Wojna w Ukrainie
fot. 24 Kanal/YouTube (screen)

Film "Razem wygramy! Dzięki Polsko!" mogą zobaczyć ukraińscy widzowie telewizji 24 Kanal oraz użytkownicy popularnych w Ukrainie serwisów internetowych. O tym, jakie przesłanie do Polaków mają dziennikarze naszych wschodnich sąsiadów, możecie zobaczyć poniżej:

Oglądaj

Rosyjska inwazja na Ukrainie trwa już ponad 20 miesięcy. W tym czasie za naszą wschodnią granicą wymordowano dziesiątki tysięcy cywilów. W walkach zginęły kolejne setki tysięcy żołnierzy po obu stronach konfliktu. Tuż po wybuchu wojny jako pierwsi ze spontaniczną pomocą ukraińskim sąsiadom pośpieszyli zwyczajni Polacy.

Ukraina otrzymała od Polski sprzęt wojskowy i wsparcie dyplomatyczne. Według Straży Granicznej od początku konfliktu (24 lutego 2022 roku) granicę z naszym krajem przekroczyło 16,75 mln obywateli Ukrainy - głównie kobiet z dziećmi. W tym czasie do Ukrainy wróciło 14,95 mln osób.   

Nie przegap