Zamknij

Popularna, rajska wyspa zamknięta dla turystów. Wszystko przez koronawirusa

24.08.2020 19:07

Wyspa Bali zamknięta dla turystów. "Z powodu pandemii koronawirusa zagraniczni turyści nie będą mogli podróżować na indonezyjską wyspę Bali do końca 2020 roku" - poinformował w poniedziałek gubernator wyspy Wayan Koster.

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Hanging Gardens of Bali/Ferrari Press/East News

Koronawirus na świecie nie zwalnia tempa. Stopniowo zamykają się kolejne kurorty i kolejne kraje trafiają na "czerwoną listę" ze względu na wzmożony przyrost nowych zakażeń. Z tego powodu zamknięto właśnie popularną wśród turystów indonezyjską wyspę Bali.

Zobacz także

Bali 1 lipca otworzyła swoje plaże i atrakcje turystyczne dla krajowych podróżnych. Na zagraniczną turystykę wyspa zamierzała otworzyć się w przyszłym miesiącu, ale w Indonezji poziom zakażeń koronawirusem jest nadal wysoki, w związku z czym jej władze musiały zrewidować swoje plany.

Rząd centralny popiera nasze plany ponownego otwarcia się na zagranicznych turystów. Jednak wymaga to wielkiej ostrożności i rezygnacji z pośpiechu

- wyjaśnił gubernator Bali.

Zobacz także

Wyspa Bali zamknięta dla turystów do końca roku

W zeszłym roku Bali odwiedziło ponad 6 mln zagranicznych turystów. Wraz z nadejściem pandemii Dżakarta zamknęła swoje granice, których nie otworzyła do tej pory.

Zobacz także

Na Bali dotychczas odnotowano około 4 tys. przypadków zakażenia koronawirusem i 49 zgonów. W całej Indonezji stwierdzono 153 tys. infekcji, w tym 6680 przypadków śmiertelnych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP