Zamknij

Znana brytyjska astronautka przekonuje: kosmici istnieją i żyją obok nas

07.01.2020 18:50

Helen Sharman, pierwsza Brytyjka, która poleciała w kosmos, przekonuje, że kosmici istnieją i niewykluczone, że żyją obok nas, tu na Ziemi. Chemiczka udzieliła obszernego wywiadu, w którym scharakteryzowała nawet prawdopodobny wygląd istot pozaziemskich.

ufo
fot. Shutterstock

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Helen Sharman w 1991 roku brała udział w rosyjskiej misji kosmicznej na stację Mir, w ramach projektu Juno. Była pierwszą Brytyjką i pierwszą kobietą spoza USA i ZSRR, która poleciała w kosmos.

Zobacz także

W rozmowie z magazynem Observer, Sharman przekonuje, że poza naszą planetą istnieje mnóstwo różnych form życia. Chemiczka podkreśla jednak, że zasadniczym błędem jaki popełniamy, to uosabianie życia pozaziemskiego z życiem, jakie narodziło się na Ziemi, a w tym z jego inteligentnymi formami.

loader

- Istnieje tak wiele miliardów gwiazd we wszechświecie, miliardów galaktyk, że muszą istnieć różnego rodzaju formy życia - przekonuje Sharman.

Zobacz także

Jak dodaje, istoty pozaziemskie wcale nie muszą być zbudowane z węgla i azotu jak ludzie, a w rzeczywistości mogą być nawet niewidoczne dla ludzkiego oka. Dlatego w jej ocenie, nie da się wykluczyć, że "kosmici", jak ich potocznie nazywamy, mogą od dawna żyć na naszej planecie, obok nas, jednak poza naszymi możliwościami obserwacyjnymi.

BBC
fot.

BBC

Zobacz także

Helen Sharman przebywała w przestrzeni kosmicznej przez osiem dni. Dzisiaj często podkreśla, że nie podoba jej się, że nazywana jest pierwszą Brytyjką w kosmosie, bo w rzeczywistości była pierwszym obywatelem Wielkiej Brytanii, jakiemu udało się uczestniczyć w tego rodzaju misji.

RadioZET.pl/ Independent/ BBC