Wycieczki w kosmos już w 2021 roku. Turyści polecą Crew Dragonem

20.02.2020 23:06
Crew dragon
fot. SpaceX

Firma SpaceX podpisała właśnie umowę z firmą Space Adventures, która w latach 2001-2009 organizowała komercyjne wycieczki w kosmos. Pierwsze loty mogą odbyć się już w 2021 roku. Turyści polecą w kosmiczną podróż maszyną Crew Dragon.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pierwszy po ponad 10 latach komercyjny lot na orbitę Ziemi odbędzie się na pokładzie Crew Dragona, wyprodukowanego przez firmę SpaceX Elona Muska.

ZOBACZ TAKŻE: Na księżycu Jowisza istnieje życie? "Istoty te przypominają ośmiornice"

Maszyna musi jednak uzyskać niezbędny certyfikat od NASA. Jest to konieczne, aby mogła zabrać na swój pokład ludzi.

Zobacz także

Firma Space Adventures organizowała już kosmiczną turystykę w latach 2001-2009. Obecny projekt stawia sobie jednak bardziej ambitne cele. Crew Dragon ma zabrać pasażerów na dwu- albo nawet trzykrotnie wyższą wysokość, niż ta na której krąży ISS.

Zobacz także

Pasażerowie Crew Dragona będą zatem mogli podziwiać Ziemię z wysokości, jaką osiągnęli w 1966 roku uczestnicy misji Gemini 11.

Kosmiczna wycieczka nie będzie jednak dostępna dla każdego zainteresowanego. Szef Space Adventures nie podał co prawda, ile mogą wynieść bilety na pokład Crew Dragona, ale zdradził, że cena będzie podobna do tych sprzed 10 lat. A zatem podróż w dwie strony będzie kosztować dziesiątki milionów dolarów.

Zobacz także

RadioZET.pl/ Wprost.pl/ theverge.com/ space.com