Cyklon Gabrielle nadciąga nad Europę. Odczujemy go także w Polsce

07.09.2019 15:01
Cyklon Gabrielle nadciąga nad Europę
fot. Mirron

Za kilka dni cyklon Gabrielle przekształci się w huragan z dużą siłą uderzy w Wielką Brytanię. Prognozowane są nawałnice i wichury. Podmuchy Gabrielle odczujemy także w Polsce. Musimy przygotować się na obfite ulewy deszczu i porywisty wiatr.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Nad Atlantykiem powstała tropikalna burza o imieniu Gabrielle. Według pesymistycznych scenariuszy, cyklon ma przekształcić się w huragan pierwszej kategorii i uderzyć w północną Europę.

- W tej chwili Gabrielle pędzi w kierunku północnej Europy. Prawdopodobnie w dniach 11- 12 września jako bardzo silny tropikalny sztorm uderzy w północną część Wysp Brytyjskich i Wyspy Owcze. Potencjał Gabrielle rośnie, wywoła niebezpieczną burzę - ostrzegają analitycy Severe-weather.eu.

Zobacz także

Gabriella ma połączyć się ze słabnącym huraganem Dorian, a wichury i nagłe powodzie pojawią się na północy Anglii, w Szkocji i Irlandii Północnej.

Zobacz także

Huragan Gabrielle odczujemy także w Polsce. - W drugiej połowie tygodnia oba cyklony przeniosą w Skandynawii, a związane z nimi fronty atmosferyczne dotrą do Polski, przynosząc obfite deszcze, porywisty wiatr i duże wahania temperatury - podaje serwis Twoja Pogoda.

RadioZET.pl/Severe Weather/Wirtualna Polska