Zamknij

Deszcz i chmury nad niemal całą Polską. Pogoda na środę

06.11.2019 06:53
Deszcz chmury
fot. Pixabay.com

Pochmurno i deszczowo – tak zapowiada się pogoda na pierwszą środę listopada w niemal całym kraju. Popada głównie w pasie północnej Polski, ale też w górach, gdzie IMGW wydał nawet 1. stopień ostrzeżenia przed intensywnym deszczem.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Prognoza pogody na środę pokazuje, że jesień na dobre rozgościła się w Polsce. Słońce tylko gdzieniegdzie przebije się przez kłęby chmur. Jak podaje TVN Meteo, możemy spodziewać się słońca wystającego z chmur tylko na Ziemi Łódzkiej i Śląsku.

Zobacz także

W pozostałych rejonach kraju spodziewamy się deszczu, a na północy również gęstych i ciemnych chmur. Na Pomorzu będzie najchłodniej – termometry pokażą maksymalnie 8 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku – we Wrocławiu możemy ujrzeć i odczuć nawet 14 stopni C. W centrum od 10 st. w Poznaniu, przez 11 st. C. w Warszawie i Lublinie, po 12 st. C. w Łodzi, Rzeszowie i Krakowie.

Zobacz także

Na intensywne opady szykują się mieszkańcy pasma Beskidów i Bieszczad. W powiatach południowych Małopolski i Podkarpacia IMGW wydał ostrzeżenia 1. stopnia przed intensywnym deszczem. Prawdopodobieństwo „ulewy” wynosi ok. 85 proc.

RadioZET.pl/TVN Meteo/pogodynka.pl