Zamknij

13-letnia harcerka padła ofiarą brutalnej napaści. Została pogryziona

21.09.2021 21:37
Napaść na 13-latkę w Będzinie
fot. KPP w Będzinie

Policja z Będzina aresztowała złodzieja, który zaatakował 13-latkę w autobusie. Mężczyzna ugryzł ją w rękę i wyrwał telefon, po czym uciekł. Policjanci podkreślają, że szybkie ujęcie sprawcy było możliwe dzięki temu, że dziewczyna dobrze opisała napastnika.

Policja aresztowała 37-letniego mężczyznę, który w autobusie napadł 13-latkę. Do zdarzenia doszło 16 września w Będzinie na Śląsku. Około godz. 20 nastolatka wracała autobusem ze zbiórki harcerskiej.

„W pewnym momencie podszedł do niej mężczyzna, który wyrwał jej telefon z rąk. Podczas szarpaniny dziewczyna została przez niego ugryziona” - poinformowała Komenda Powiatowej Policji w Będzinie. Napastnik po dokonaniu kradzieży uciekł.

Będzin. Napaść na 13-latkę w autobusie

Dziewczyna przyszła na policję z rodzicem. Zgłosiła kradzież i opisała policjantom złodzieja. Tego samego dnia udało im się namierzyć podejrzanego. – Zauważyli na ulicy osobę pasującą do rysopisu – przekazał w rozmowie z TVN24 st. sierż. Marcin Szopa z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie. Dziewczyna odzyskała już swój telefon. 

37-latkowi postawiono już zarzuty. Mężczyzna odpowie za kradzież rozbójniczą, naruszenie nietykalności cielesnej 13-latki oraz znieważenie policjantów, ponieważ w trakcie aresztowania obrzucił ich wyzwiskami.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/TVN24/KPP w Będzinie/oprac. AK