Zamknij

Ostre starcie Czuchnowskiego z Kukizem na Twitterze. „Jesteś świnią”, „zachlewasz się”

Redakcja
26.02.2019 14:16
Kukiz
fot. Marek Maliszewski/Reporter

Do gorącej wymiany zdań doszło na Twitterze między Wojciechem Czuchnowskim a Pawłem Kukizem. Dziennikarz „Wyborczej” zarzucił posłowi antysemityzm, a gdy ten zasugerował mu pisanie pod wpływem alkoholu, Czuchnowski zareagował jeszcze ostrzej. 

Punktem wyjścia tej wymiany „uprzejmości” była internetowa aktywność lidera Kukiz'15 z ostatnich dni. Opublikował on na Twitterze dwa wpisy nawiązujące do postaci gen. Augusta Fieldorfa ps. Nil, wybitnego polskiego wojskowego, byłego dowódcy Kedywu AK. Kukiz napisał, że w składzie orzekającym jego wyrok w 1953 r. było troje Żydów. Następnie opublikował kolejny post, w którym przypomniał postać innego oficera UB pochodzenia żydowskiego. 

Zobacz także

Zdaniem Kukiza była to odpowiedź na słowa p.o. szefa MSZ Izraela. Jednak wpisy spotkały się z miażdżącą krytyką. Posła oskarżono o szerzenie ksenofobii i antysemityzmu. Autorem jednego z najostrzejszych komentarzy był dziennikarz „Gazety Wyborczej” Wojciech Czuchnowski:

„W odpowiedzi Kukizowi:tak Kukiz. Przez swoje wystąpienia jesteś antysemitą, krzewisz antysemityzm w Polsce, wprowadziłeś nacjonalistów i antysemitów do Sejmu. Jesteś też zwykłą świnią. A teraz mnie pozywaj...” – napisał na Twitterze. Na tym samym portalu szybko odpowiedział mu sam zainteresowany, próbując obrócić sytuację w żart:

„<Mowa miłości> w wykonaniu redaktora Czuchnowskiego :-) Albo zbyt mało melissy albo piąteczek w poniedziałek :-)” – czytamy we wpisie Kukiza. Czuchnowski jednak nie pozostał dłużny:

„Cóż, Paweł, każdy sądzi według siebie. Ja się trzymam już 6 rok. Ty mimo deklaracji, że skończyłeś z alko i ćpaniem, co jakiś czas się zachlewasz głosząc, że to jest ok. i nie ma się co przejmować. Otóż nie jest ok. Czynny alkoholik w polityce, stanowi zagrożenie dla państwa” – odpisał dziennikarz. Polityk zaś już się do tego wpisu nie ustosunkował. 

RadioZET.pl/Twitter/MP