Zamknij

Dziś w Polsce zawyją syreny. Uroczystości pogrzebowe zastrzelonego policjanta

07.05.2021 09:11
Michał Kędzierski
fot. Śląska Policja

Pogrzeb zastrzelonego w Raciborzu policjanta asp. Michała Kędzierskiego odbędzie się w piątek. W hołdzie funkcjonariuszowi w całej Polsce zawyją policyjne syreny - poinformowała Komenda Główna Policji.

Pogrzeb policjanta zastrzelonego w Raciborzu odbędzie się 7 maja w południe. "W piątek o godzinie 12:00 będziemy żegnać Naszego Kolegę asp. Michała Kędzierskiego, który zginął służąc Ojczyźnie" - poinformowała Policja na Twitterze.

Zawyją syreny w Polsce. To hołd dla policjanta zastrzelonego w Raciborzu

Syreny policyjne zawyją o 12 w hołdzie funkcjonariuszowi, który "zginął służąc ojczyźnie" - czytamy na Twitterze. W uroczystościach pogrzebowych Michała Kędzierskiego weźmie udział Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, który będzie reprezentował całe środowisko policyjne.

Funkcjonariusze apelują, by zmarłego na służbie policjanta pożegnać także poza Raciborzem, gdzie odbędzie się jego ostatnie pożegnanie. "W geście solidarności oraz ku czci policjanta punktualnie o 12 włączmy sygnały świetlne i dźwiękowe, zatrzymajmy się na chwilę i oddajmy honor" - napisano na profilu Policji.

Do tragedii doszło we wtorek 4 maja o godz. 8.00. Mł. asp. Michał Kędzierski zginął podczas policyjnej interwencji. Jak relacjonowała rzeczniczka śląskiej policji podinspektor Aleksandra Nowara, funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli. Jego kierowca miał podawać się za policjanta. Kiedy poproszono go o wylegitymowanie się, zamiast dokumentów wyjął broń, z której oddał strzały do jednego z mundurowych. Funkcjonariusz doznał ciężkich obrażeń. Reanimacja nie przyniosła rezultatu.

Michał Kędzierski miał 43-lata. W policji służył od 2011 roku, wcześniej był dziennikarzem lokalnych mediów. "Pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę i bliskich, którym składamy wyrazy głębokiego współczucia" - napisała na Twitterze Śląska policja, publikując zdjęcie zmarłego funkcjonariusza.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl