Duda ostro o Stefanie Niesiołowskim: człowiek, który nie szanuje kobiet i pokazał to kilkakrotnie

Redakcja
05.02.2019 23:59
Duda ostro o Stefanie Niesiołowskim: człowiek, który nie szanuje kobiet i pokazał to kilkakrotnie
fot. B.Zawrzel/Reporter

Stefan Niesiołowski to jest człowiek, który nie szanuje kobiet i pokazał to kilkakrotnie - powiedział we wtorek prezydent Andrzej Duda. Dodał, że zarzuty o niemoralnym prowadzeniu się posła Niesiołowskiego przyjął "bez specjalnego zdziwienia".

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Jak poinformowała w czwartek Prokuratura Krajowa, prokurator zamierza postawić posłowi PSL-UED Stefanowi Niesiołowskiemu zarzuty popełnienia przestępstwa o charakterze korupcyjnym. Według prokuratury, materiał dowodowy "wskazuje na to, że Stefan Niesiołowski w związku ze sprawowaną funkcją posła w okresie od stycznia 2013 r. do końca 2015 r. wielokrotnie przyjmował korzyści osobiste w postaci usług seksualnych, w zamian za działania na rzecz spółek należących do zaprzyjaźnionych z nim biznesmenów".

Zobacz także

Prezydent był pytany we wtorek w Polsat News, czy informacja o możliwości postawienia zarzutów posłowi Niesiołowskiemu zszokowała go. "Z jednej strony być może tak, ale z drugiej strony były osoby, które negatywnie wypowiadały się o sprawach z tamtych lat i postawie posła" - mówił Andrzej Duda.

Według prezydenta, Niesiołowski "to człowiek, który nie szanuje kobiet i pokazał to kilkakrotnie". "Pokazał to, kiedy przed Sejmem zaatakował dziennikarkę, co zostało sfilmowane, z niezwykle wielką agresją. Swego czasu wypowiadał się w obraźliwy sposób również o mojej żonie, co było dla mnie zdumiewające" - oświadczył prezydent.

Prostytutki skarżyły się na ''Jurnego Stefana''. Miał być skąpy

Jak dodał, informację o zarzutach niemoralnego prowadzenia się Niesiołowskiego przyjął "bez jakiegoś specjalnego zdziwienia".

Niesiołowski zapewniał w czwartek w rozmowie z dziennikarzami, że żadnych łapówek nie brał. Oświadczył też, że nie zna zatrzymanych przez CBA biznesmenów. Dopytywany poradził, aby pytać o sprawę "tych geniuszy z CBA". Zdaniem posła, "chodzi chyba o przykrywkę Kaczyńskiego".

Seksafera z udziałem Niesiołowskiego? „Jurny Stefan” i zarwane łóżko 

W piątek do Sejmu wpłynął wniosek prokuratora o uchylenie posłowi immunitetu.

RadioZET.pl/PAP/BM