Zamknij

Eryk Mistewicz składa życzenia na Dzień Kobiet i... wywołuje burzę

Redakcja
08.03.2018 11:24
Eryk Mistewicz składa życzenia na Dzień Kobiet i... wywołuje burzę
fot. East News

8 marca wiele Polek usłyszało lub jeszcze usłyszy życzenia z okazji Dnia Kobiet. W ten nurt postanowił się wpasować Eryk Mistewicz. Opublikował na swoim profilu na Twitterze życzenia dla "normalnych kobiet". 

Eryk Mistewicz złożył na Twitterze życzenia Polkom z okazji Dnia Kobiet. Ich treść zbulwersowała część internautów. Trzeba przyznać, że wpis jest dość nietypowy i wyraźnie wyznacza granice, w których Mistewicz widziałby polskie kobiety.

"Duży szacunek dla normalnych polskich kobiet. To Wasz dzień. I Wasze święto: normalnych, spokojnych, zdroworozsądkowych sojuszniczek mądrych mężczyzn, zwykle stoicie skromnie w tle decyzji facetów. Nisko się Wam kłaniam i życzę dobrego dnia!" - głoszą życzenia od Mistewicza. 

Wpis nie przeszedł bez echa. Była mowa o "paskudnych" i "dzielących kobiety na lepsze i gorsze" życzenia. Mistewicz odpowiadał, że życzenia kierował do kobiet skromnych i konserwatywnych, które "na pewno świetnie je zrozumieją". 

Z kolei zwolennicy Mistewicza apelowali, żeby w życzenia wczytać się bez uprzedzeń. 

Z kolei Mistewicz podkreślił, że pisał o mężczyznach, których sukcesy nie obyłyby się bez kobiet. "Dokładnie tak. Nie znam sensownego faceta, zza którego wczesniej czy pózniej nie wychodzi poznawana kobieta" - napisał w innym poście (pisownia oryginalna). 

Również Marzena Paczuska nie poczuła się urażona komentarzem Mistewicza. Opublikowała w wątku pod postem własną odpowiedź na rozmowę wokół życzeń.

RadioZET.pl/KM