Zamknij

Para gejów pobita na gdańskiej plaży. „Za to, że trzymaliśmy się za ręce”

Redakcja
21.08.2018 15:03
Plaża
fot. Plaża w Gdańsku-Sobieszewie/Wikimedia.Commons

Policjanci szukają sprawców pobicia dwóch mężczyzn na plaży w Gdańsku Sobieszewie. Ofiary twierdzą, że padły ofiarą ataku z powodu orientacji seksualnej. Polak i Anglik mieli zostać napadnięci przez dwóch mężczyzn po tym, jak wyszli z wody, trzymając się za ręce.

Do zdarzenia miało dojść w niedzielę po południu. Mężczyźni twierdzą, że napastnicy bez powodu zaczęli ich obrzucać wyzwiskami, a następnie bić po głowie i twarzy. Jeden z nich wyszedł z tego incydentu ze wstrząsem mózgu, a drugi z wybitą szczęką.

Sprawę nagłośnił Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. „Wokół pełno ludzi. Nikt nie pomógł. Nawet nie chcieli zadzwonić po policję, nagle nikt nie miał telefonu. Przechodzili obojętnie dalej” — czytamy w poście stowarzyszenia na Facebooku. Zawarta jest w nim relacja z przebiegu tego bulwersującego zajścia.

Zobacz także

Policję do zdarzenia wezwał dopiero jeden z ratowników, jednak po paru minutach zadzwonił ponownie na komendę i powiedział, że przyjazd patrolu nie jest już konieczny. Przyjechał natomiast ambulans pogotowia ratunkowego.

Pobici mężczyźni w poniedziałek wieczorem złożyli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, policja szuka teraz świadków pobicia.

RadioZET.pl/MBa/Facebook/MP