Zamknij

Nie żyje Jan Kobuszewski. Wybitny aktor miał 85 lat

28.09.2019 11:37
Jan Kobuszewski
fot. Jan Kobuszewski./Facebook/Sejmik Województw Mazowieckiego

W sobotę w wieku 85 lat zmarł Jan Kobuszewski, wybitny aktor filmowy, teatralny, telewizyjny i kabaretowy, znany z ról m.in. w filmach Stanisława Barei oraz kabaretach Dudek i Olgi Lipińskiej.

Te smutną informację jako pierwsze podało Radio Dla Ciebie, które potwierdziło ją u rodziny aktora. Z kolei Polska Agencja Prasowa w swojej depeszy jako źródło wskazuje dyrekcję Teatru Kwadrat, w którym Kobuszewski pracował w latach (1976-2013).

ZOBACZ TEŻ: Polacy żegnają Jana Kobuszewskiego

Jan Kobuszewski urodził się w 1934 roku w Warszawie, gdzie ukończył PWST. Przez lata związany był z warszawskimi teatrami: Polskim, Wielkim oraz wspomnianym Kwadratem, a także Teatrem Nowym w Łodzi.

Popularność przyniosły mu występu w Kabarecie Olgi Lipińskiej, kabarecie Dudek (wraz z Edwardem Dziewońskim, Wiesławem Michnikowskim i Wiesławem Gołasem) oraz w komediach Stanisława Barei, m.in. Nie ma róży bez ognia, Poszukiwany, poszukiwana czy Brunet wieczorową porą. Współtworzył też, wraz z Janem Kociniakiem, satyryczny program telewizyjny Wielokropek. 

Prywatnie był mężem aktorki Hanny Zembrzuskiej-Kobuszewskiej, doczekali się jednej córki. Jego siostrzeńcem jest popularny aktor Wiktor Zborowski. 

RadioZET.pl/RDC/wikipedia.org