Zamknij

Kolumny wojskowe na polskich drogach. Żołnierze apelują do kierowców

Redakcja
11.04.2019 18:44
Kolumny wojskowe na polskich drogach. Żołnierze apelują do kierowców
fot. Adam Staskiewicz/EastNews

W związku ze szkoleniem 12. Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina od czwartku do soboty kolumny wojskowe będą przejeżdżały na trasie Białystok-Warszawa-Inowrocław-Szczecin. Żołnierze apelują do kierowców, by nie wjeżdżali między pojazdy kolumn.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Żołnierze 12. Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina od sześciu tygodni realizują szkolenie we wschodniej części kraju. W związku z nim od czwartku do soboty na trasie Białystok-Warszawa-Inowrocław-Szczecin przejedzie kilkadziesiąt kolumn złożonych z 10-20 pojazdów. Będą się poruszały przede wszystkim nocami i porankami drogami ekspresowymi S3 i S8, autostradami A1, A2 i A6, a także drogami krajowymi nr 10, 22, 25 i 62.

Zobacz także

Wojskowi apelują do kierowców, by nie wjeżdżali między pojazdy kolumn. Oficer prasowy brygady por. Błażej Łukaszewski wyjaśnia, że jeśli jest taka możliwość, kolumnę należy wyprzedzić, a jeśli nie – lepiej się wstrzymać, niż spowodować wypadek. Problem ten dotyczy przede wszystkim kierowców przemieszczających się drogami krajowymi.

Zobacz także

Jak podkreślają wojskowi, wymuszanie pierwszeństwa na kolumnie może spowodować bardzo duże zagrożenie. „Według żołnierzy 12. Brygady nie ma nic cenniejszego niż ludzkie zdrowie i życie, dlatego bardzo prosimy o dostosowanie się do tego apelu” – podkreśla Łukaszewski.

RadioZET.pl/PAP