Zamknij

W czwartek Krzysztof Łapiński zostanie rzecznikiem prezydenta

Redakcja
10.05.2017 18:44
W czwartek Krzysztof Łapiński zostanie rzecznikiem prezydenta
fot. Maciej Luczniewski/REPORTER

W czwartek prezydent Andrzej Duda powoła na stanowisko sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta Krzysztofa Łapińskiego, dotychczas posła PiS. Będzie on rzecznikiem prezydenta. - Moim zadaniem będzie przede wszystkim zbudowanie dobrych relacji ze światem mediów - powiedział Łapiński.

Uroczystość odbędzie się o godzinie 11.

- Moim zadaniem będzie przede wszystkim zbudowanie dobrych relacji ze światem mediów, po to, by w sposób kompetentny i obiektywny pokazywać działalność prezydenta na wszelkich polach: krajowym i zagranicznym. Na tym będę się skupiał - powiedział Łapiński. Dopytywany o szczegóły, odparł: - Nie chcę obiecywać fajerwerków. Po owocach ich poznacie.

Podkreślił, że ważne są dla niego relacje z mediami tradycyjnymi. - Dostrzegam także rolę mediów społecznościowych - one są i będą wykorzystywane - zadeklarował.

Łapiński zauważył, że niedługo rozpoczną się obchody 100-lecia niepodległości. - Będzie to okazja do budowania wspólnoty i świadomości narodowej - zaznaczył. Jak podkreślił, jednym z jego zadań będzie proponowanie wydarzeń z udziałem prezydenta nie tylko podczas kulminacji obchodów 11 listopada 2018 r. , ale także w okresie poprzedzającym tę datę.

Prezydent Andrzej Duda powiedział podczas uroczystości w święto Konstytucji 3 maja, że chce, aby w sprawie konstytucji RP odbyło się w przyszłym roku, gdy przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, referendum. Podkreślił, że naród polski powinien się wypowiedzieć, co do przyszłości ustrojowej swojego państwa, na temat m.in. roli prezydenta, Sejmu, Senatu.

Krzysztof Łapiński (ur. w 1978 r.) jest z wykształcenia politologiem. Ukończył Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW. Związany z PiS od 2002 roku. Był m.in. pracownikiem biura prasowego klubu parlamentarnego PiS. W 2014 roku pełnił funkcję zastępcy rzecznika PiS. Był w sztabie przygotowującym kampanię wyborczą Andrzeja Dudy i obecnej premier Beaty Szydło w 2015 roku.

W 2015 roku zdobył mandat posła w wyborach do Sejmu startując z okręgu pilskiego. Dwukrotnie był radnym warszawskiej dzielnicy Praga Południe.

Nominacja na sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta wiąże się z utratą przez Łapińskiego mandatu posła, którego - zgodnie z konstytucją - nie można łączyć z zatrudnieniem m.in. w Kancelarii Prezydenta.

Dotychczas za kontakty Kancelarii Prezydenta z mediami odpowiadał dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski. W ubiegłym tygodniu poinformował o swojej rezygnacji.

RadioZET.pl/PAP/DG