Zamknij

Trzech mężczyzn utonęło w Wiśle. Wyłowiono ich ciała

Redakcja
07.08.2018 10:44
Toruń
fot. Port Zimowy w Toruniu/Wikimedia.Commons

Policjanci i WOPR-owcy wyłowili z Wisły ciała trzech zaginionych w niedzielę mężczyzn. Wszyscy trzej, zanim poszli się kąpać, zostawili swoje jednoślady nad rzeką na odcinku między Toruniem a Włocławkiem.

O sprawie informuje Onet.pl. Służby jeszcze w niedzielę otrzymały zgłoszenie o zaginięciu całej trójki od ich dwojga znajomych.

– Działania rozpoczęły się od zgłoszenia przypadkowego przechodnia, który w miejscowości Przypust zauważył na brzegu Wisły dwie pary ubrań i rowery, a w pobliżu żadnych osób. Podjęte na miejscu czynności, które prowadzono wspólnie z załogą pływającą Państwowej Straży Pożarnej, pozwoliły wyłowić z rzeki ciało 29-letniego mężczyzny – relacjonuje w rozmowie z Onetem Marta Błachowicz z Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim.

Zobacz także

Odnaleziono również ciało 25-latka, natomiast we wtorkowy poranek trzeciego z zaginionych – 43-letniego mężczyzny. Wcześniej natrafiono na jego motocykl i weryfikowano, czy w ostatnim czasie kontaktował się z rodziną. Poszukiwania kontynuowano więc w okolicach toruńskiego Portu Zimowego Wisły.

Jak dodaje Błachowicz, ciała zostały już przetransportowane do prosektorium i zabezpieczone. Okoliczności śmierci całej trójki ma wyjaśnić sekcja zwłok.

RadioZET.pl/Onet.pl/MP