Zamknij

Groził zwolnieniami, bo przez słodycze rozbolał go ząb? Szokujące kulisy pracy Bartłomieja M. w MON

Redakcja
04.02.2019 14:59
Groził zwolnieniami, bo przez słodycze rozbolał go ząb? Szokujące kulisy pracy Bartłomieja M. w MON
fot. R.Oleksiewicz/Reporter

Obżarstwo, zadufanie w sobie i terroryzowanie urzędników. Taki obraz pracy Bartłomieja M. w MON wyłania się z relacji pracowników resortu obrony. Jak wspomina jeden z urzędników, pewnego dnia M. wpadł w szał i groził zwolnieniami, bo przez nadmiar pochłanianej czekolady rozbolał go ząb.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Bartłomiej M. czuł się w resorcie obrony bezkarnie, bo cieszył się pełnym wsparciem Antoniego Macierewicza – wspominają w rozmowie z „Super Expressem” urzędnicy MON. „Jego humor decydował o tym, czy kogoś zwolni, czy może tylko udzieli reprymendy” – dodają.

Zobacz także

Ważnym wątkiem w historii Bartłomieja M. poza arogancją i przekonaniem o własnej potędze była jego miłość do czekolady. Według urzędników pochłaniał ją… kilogramami. Czekolada nie pojawia się tutaj przypadkowo. „Pewnego dnia rozbolał go ząb. Wściekał się i wykrzykiwał, że jeśli będzie go dłużej boleć, to kogoś wyp… z roboty. Do szpitala wojskowego pojechało z nim trzech pułkowników” – wspominają informatorzy tygodnika „Sieci”.

Trzymiesięczny areszt dla Bartłomieja M.

Bartłomiej M. nie szanował też wysokich rangą wojskowych. „Niczym pierwszy sekretarz z czasów słusznie minionych, rozparty wygodnie w swoim fotelu. Pod jego gabinetem ustawiały się kolejki interesantów, a on łaskawie decydował, kiedy i kogo przyjmie. To było żenujące, gdy wysocy szarżą wojskowi, nawet generałowie, czekali na audiencję po kilka godzin. A gdy się już dostali do środka, to zdarzało się, że musieli jeszcze poczekać, aż pan rzecznik zje” – mówi w rozmowie z tygodnikiem „Sieci” była pracownica resortu.

Zobacz także

Trzymiesięczny areszt tymczasowy zastosował wobec byłego rzecznika MON Bartłomieja M. Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu (Podkarpackie). Sąd przychylił się do wniosku prokuratury.

RadioZET.pl/SuperExpress/Sieci/BM