Łódź. Oblał człowieka benzyną i podpalił. Surowy wyrok sądu

22.05.2019 12:01
Łódź. Oblał człowieka benzyną i podpalił. Surowy wyrok sądu
fot. Pixabay.com/nastogadka

Na 25 lat więzienia skazał dziś Sąd Okręgowy w Łodzi 36-letniego Piotra K. Mężczyznę oskarża się o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Niespełna dwa lata temu oblał człowieka benzyną, a następnie podpalił i uciekł z miejsca zdarzenia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Oskarżony przyznał się jedynie do podpalenia ręczników, którymi obrzucił później ofiarę. Zarzekał się jednak, że nie oblał bezdomnego benzyną. Orzekająca w sprawie sędzia SO w Łodzi Joanna Krakowiak przywołała opinię biegłego z zakresu pożarnictwa, który miał inne zdanie w sprawie. Biegły uznał, że zmarły został oblany płynem bezpośrednio przed podpaleniem. Sąd dał wiarę tym ustaleniom.

Zobacz także

Zdaniem sędziów Piotr K. chciał podpalić swoją ofiarę i w tym celu pomógł sobie benzyną. Miał też zdolność do ocenienia konsekwencji swojego działania. Sędziowie wymierzyli podpalaczowi karę 25 lat więzienia. Przychylili się do uznania czynu według uznania prokuratorów.

Do zdarzenia doszło pod koniec czerwca 2017 r. Feralnego dnia Piotr K. wyszedł z mieszkania pokłócony z partnerką. W drodze na plac budowy zauważył na chodniku leżącego mężczyznę. Chwycił znaleziony w jednym z kontenerów kanister z benzyną i polał nią pokrzywdzonego, a następnie podpalił ofiarę. Uciekł z miejsca zdarzenia.

Zobacz także

Jeden z mieszkańców próbował ugasić płonącego mężczyznę. Niestety nie udało się go ocalić. Sekcja zwłok wykazała oparzenia ponad 85 proc. ciała.

Wyrok pozostaje nieprawomocny.

RadioZET.pl/PAP