Zamknij

Lubin: Śmierć 15-latka w parku. ''Było to brutalne morderstwo”

12.05.2019 19:16
Lubin: Śmierć 15-latka w parku. ''Było to brutalne morderstwo”
fot. Google Maps

Prokuratura Rejonowa w Lubinie postawiła zarzut zabójstwa jednemu z trzech mężczyzn zatrzymanych po śmierci 15-letniego chłopca. Nastolatek zmarły w wyniku rany odniesionej od ciosu nożem.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do tragicznych w skutkach wydarzeń doszło w nocy z piątku na sobotę w Lubinie (Dolnośląskie). Około godziny 1 w nocy policja otrzymała zgłoszenie o rannym mężczyźnie leżącym na Wzgórzu Zamkowym.

Poszkodowanym okazał się 15-letni chłopak. Miał ranę klatki piersiowej, która powstał w wyniku ciosu zadanego nożem. Policjanci podjęli reanimację; chłopca nie udało się uratować.

Lubin: 15-latek dźgnięty nożem. Napastnik z zarzutami 

Policja zatrzymała w tej sprawie trzech mężczyzn w wieku 21, 22 i 23 lata. W niedzielę jednemu z nich prokuratura postawiła zarzut zabójstwa – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy prok. Lidia Tkaczyszyn.

Zobacz także

Prokurator zakończył też przesłuchanie drugiego z podejrzanych w tej sprawie. Postawiono mu zarzuty dwóch przestępstw - nieudzielenia pomocy ofierze oraz niezawiadomienia o popełnionej zbrodni morderstwa. Wobec obu mężczyzn prokurator wnioskuje o areszt.

Trzeci z zatrzymanych wkrótce zostanie doprowadzony do prokuratury. Jemu też prokurator przedstawi zarzuty nieudzielenia pomocy ofierze oraz niezawiadomienia o popełnionej zbrodni morderstwa

prok. Lidia Tkaczyszyn

Prokuratura nie udziela na razie informacji na temat szczegółów wydarzeń, w wyniku których zginął 15-latek. - Możemy powiedzieć jedynie, że prokurator ma mocne dowody, które jednoznacznie wskazują mężczyznę, który zadał cios 15-latkowi. Było to brutalne morderstwo - powiedziała prokurator.

RadioZET.pl/PAP