Zamknij

Pożar kościoła w Lublinie. Świadkowie mówią o podpaleniu świątyni

23.02.2021 15:03
Lublin. Pożar kościoła na Bronowicach, doszło do podpalenia
fot. Jan Graczynski/East News, zdj. ilustracyjne

We wtorek po południu doszło do pożaru kościoła pod wezwaniem Świętego Krzyża w Lublinie. Jak podała lubelska TVP 3, w środku przebywała jedna osoba, wskutek pożaru zatruła się dymem. Świadkowie przekazali w lokalnych mediach, że najprawdopodobniej doszło do podpalenia świątyni.

Pożar kościoła w dzielnicy Bronowice w Lublinie, przy ulicy Pogodnej. Lokalne media informowały o podpaleniu świątyni. Fotorelacje wskazywały, że palił się przedsionek kościoła. Serwis Lublin112.pl informował o kilkumetrowych płomieniach ognia.

Z kolei telewizja TVP 3 Lublin, która powołała się na świadka pożaru, podała, że ogień zamknął drogę ewakuacji osobie modlącej się wewnątrz kościoła. "Była zdezorientowana, uległa zatruciu" – czytamy.

Pożar kościoła w Lublinie, jedna osoba zatruła się dymem. Świadkowie mówią o podpaleniu świątyni

Obecnie policjanci prowadzą czynności w tej sprawie, na miejscu jest też pies tropiący szukający śladu ws. sprawców możliwego podpalenia. "Na miejsce pojechały trzy wozy strażackie. Pożar udało się szybko opanować" - relacjonował "Kurierowi Lubelskiemu" kpt. Andrzej Szacoń z lubelskiej straży pożarnej.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/TVP 3 Lublin/Lublin112.pl/Kurier Lubelski