Mateusz Morawiecki zapowiedział spotkanie z szefem KE Jean-Claudem Junckerem

Redakcja
23.02.2018 23:09
Mateusz Morawiecki zapowiedział spotkanie z szefem KE Jean-Claudem Junckerem
fot. Archiwum RadioZET.pl

Na 8 marca zapowiedziane zostało spotkanie premiera RP z szefem KE Jean-Claudem Junckerem. Do tego czasu będzie gotowa „biała księga” z analizą naszego podejścia do uwag Komisji ws. reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce – oświadczył w piątek w Brukseli premier Mateusz Morawiecki.

Premier RP oficjalnie poinformował o spotkaniu z szefem KE. – Umówiliśmy się z przewodniczącym Juncker’em, że spotkamy się na dłuższe spotkanie (...) za kilkanaście dni, dokładnie 8 marca, żeby rozmawiać dalej na ważne tematy – mówił Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Spotkanie z szefem Komisji Europejskiej

Zdaniem Morawieckiego do czasu spotkania powinna być gotowa "biała księga", gdzie bardzo dokładnie pokazana zostanie rzetelna analiza "naszego podejścia, punkt po punkcie do wszystkich rekomendacji i uwag" KE ws. reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.

Po rozmowie z Timmermansem

Spytany przez dziennikarzy o temat rozmów podczas czwartkowego spotkania z wiceprzewodniczącym KE Fransem Timmermansem, odpowiedział krótko: "Rozmawialiśmy na różne tematy gospodarcze, ale również na tematy dotyczące wymiaru sprawiedliwości".

RadioZET.pl/PAP/strz