Zamknij

Obrabowano dom Olgi Tokarczuk. Trwa szacowanie strat

26.01.2020 15:07

W nocy z soboty na niedzielę ktoś włamał się do mieszkania we wrocławskiej dzielnicy Krzyki. Według nieoficjalnych informacji, lokal mieści się w willi i należy do noblistki Olgi Tokarczuk, która w tej chwili przebywa za granicą. 

Olga Tokarczuk
fot. PAP/EPA

O sprawie jako pierwsze poinformowało Radio Wrocław. Do włamania miało dojść w nocy z soboty na niedzielę na wrocławskich Krzykach. Lokal mieści się w willi, w której znajduje się kilka mieszkań i właśnie jedno z nich - to okradzione - według nieoficjalnych ustaleń należy do zeszłorocznej noblistki Olgi Tokarczuk. Pisarka przebywa w tej chwili poza Polską. 

Zobacz także

St. sierż. Krzysztof Marcjan z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu w rozmowie z wrocławską "Gazetą Wyborczą" potwierdził, że do aktu włamania doszło, nie ujawnił jednak dokładnego adresu ani nazwiska właścicieli. 

Działania policji były prowadzone dwutorowo. Funkcjonariusze z KMP Wrocław prowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady. Na miejscu była też policja kryminalna, która zajęła się typowaniem podejrzanych. st. sierż. Krzysztof Marcjan

Na razie policja liczy straty, choć jak nieoficjalnie ustalił "Fakt" łupem złodziei padły pieniądze w różnych walutach (łącznie w przeliczeniu ok. 20 tys. złotych). "Fakt" rozmawiał także z mieszkającą w tej samej willi sąsiadką, która potwierdziła, że to właśnie Olga Tokarczuk mieszka w okradzionym lokalu. Kobieta zaznaczyła jednak, że nocy nie słyszała złodziei. 

RadioZET.pl/Radio Wrocław/wroclaw.wyborcza.pl/Fakt24.pl