Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

PILNE! Owsiak nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla

15.01.2019 22:09
xxx wiadomosci

We wtorek w komitecie norweskim – za pomocą posła Kukiz’15, Andrzeja Kobylarza- została złożona nominacja Jerzego Owsiaka do Pokojowej Nagrody Nobla 2019 – poinformowała Warszawa w Pigułce.  

PILNE! Owsiak nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla fot. Marek Konrad/REPORTER/East News

 Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

"Andrzej Kobylarz, poseł na sejm z  Kukiz15 Złożył nominację w komitecie norweskim dla Jerzego Owsiaka, twórcy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do Pokojowej Nagrody Nobla 2019” – podaje portal powołując się na wiadomość przysłaną do redakcji.

Nominacja została zaakceptowana przez komitet norweski. Warto przypomnieć, że tego rodzaju wniosek złożyli dwa lata temu posłanka Joanna Schmidt oraz profesor politologii, Adam Grzegorczyk.

"Pozostaje trzymać kciuki"

"Dzisiaj 15.01.2019 Komitet Norweski przyjął moją nominację dla Jurka Owsiaka jako laureata Pokojowej Nagrody Nobla 2019" – napisał na Facebooku Rafał Collins, prowadzący autorski program na TVN Turbo i właściciel marki Prestige Customs.

"Nominację złożyłem z pomocą posła Pana Andrzeja Kobylarza" – podkreślił.

Ponadto autor wniosku zaznaczył, że w uzasadnieniu takiej nominacji można wykorzystać jedynie 2000 znaków. Umieścił więc uzasadnienie o treści: Jerzy Owsiak nie może być opisany w 2000 znaków. Jerzy Owsiak NIE POWINIEN BYĆ opisany w 2000 znaków” (pisownia oryginalna – red.).

"Pozostaje trzymać kciuki… Jurku nie poddawaj się, Naród cię potrzebuję" – podsumował Rafał Collins.

Podkreślił również, że nie utożsamia się z żadną partią polityczną i podziękował Andrzejowi Kobylarzowi za okazaną pomoc.

RadioZET/Warszawa w Pigułce/facebook.rafalcollins/JZ

Oceń