PILNE! Owsiak nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla

Redakcja
15.01.2019 22:09
PILNE! Owsiak nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla
fot. Marek Konrad/REPORTER/East News

We wtorek w komitecie norweskim – za pomocą posła Kukiz’15, Andrzeja Kobylarza- została złożona nominacja Jerzego Owsiaka do Pokojowej Nagrody Nobla 2019 – poinformowała Warszawa w Pigułce.  

 Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

"Andrzej Kobylarz, poseł na sejm z  Kukiz15 Złożył nominację w komitecie norweskim dla Jerzego Owsiaka, twórcy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do Pokojowej Nagrody Nobla 2019” – podaje portal powołując się na wiadomość przysłaną do redakcji.

Zobacz także

Nominacja została zaakceptowana przez komitet norweski. Warto przypomnieć, że tego rodzaju wniosek złożyli dwa lata temu posłanka Joanna Schmidt oraz profesor politologii, Adam Grzegorczyk.

"Pozostaje trzymać kciuki"

"Dzisiaj 15.01.2019 Komitet Norweski przyjął moją nominację dla Jurka Owsiaka jako laureata Pokojowej Nagrody Nobla 2019" – napisał na Facebooku Rafał Collins, prowadzący autorski program na TVN Turbo i właściciel marki Prestige Customs.

"Nominację złożyłem z pomocą posła Pana Andrzeja Kobylarza" – podkreślił.

Zobacz także

Ponadto autor wniosku zaznaczył, że w uzasadnieniu takiej nominacji można wykorzystać jedynie 2000 znaków. Umieścił więc uzasadnienie o treści: Jerzy Owsiak nie może być opisany w 2000 znaków. Jerzy Owsiak NIE POWINIEN BYĆ opisany w 2000 znaków” (pisownia oryginalna – red.).

"Pozostaje trzymać kciuki… Jurku nie poddawaj się, Naród cię potrzebuję" – podsumował Rafał Collins.

Zobacz także

Podkreślił również, że nie utożsamia się z żadną partią polityczną i podziękował Andrzejowi Kobylarzowi za okazaną pomoc.

RadioZET/Warszawa w Pigułce/facebook.rafalcollins/JZ