Zamknij

Żenujący wpis Pawłowicz. Znów obraziła uczestników Parady Równości

10.06.2019 10:29
Krystyna Pawłowicz
fot. Grzegorz Banaszak/REPORTER

Parada Równości w sobotę po raz 19. przeszła ulicami Warszawy. W mediach społecznościowych pojawiło się sporo zdjęć z tegorocznej imprezy. Jedno z nich w skandaliczny sposób skomentowała Krystyna Pawłowicz. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Parada Równości zgodnie z szacunkami ratusza zgromadziła na ulicach Warszawy 47 tys. osób. Organizatorzy mówią o prawie 80 tys. uczestnikach na 8 km parady. Po raz pierwszy w historii Parada Równości została objęta patronatem prezydenta miasta. Otwierając imprezę, Rafał Trzaskowski podkreślał, że zależy mu na otwartej stolicy.

Uczestnicy manifestacji nieśli m.in. tęczowe flagi i wachlarze z napisami „Otwarta przestrzeń”, „Bądź kimkolwiek chcesz”, „Wolność, równość, miłość”. Na transparentach widać było też napisy „Tacy sami” czy „Odraza uczuć religijnych”. Kilkanaście osób niosło baner z napisem „Kultura dla równości”, widać było również flagę Unii Europejskiej.

Krystyna Pawłowicz obraziła uczestników Parady Równości 

Marcin Wikło, dziennikarz prawicowego portalu wPolityce.pl, opublikował na Twitterze zdjęcie czworga młodych uczestników Parady Równości. Młodzież ubrana w tęczowe stroje trzymała w rękach planszę z napisem: „Jezus szedłby z nami”.

Na zdjęcie w mało kulturalny sposób zareagowała Krystyna Pawłowicz. „A DOKĄD Jezus miałby z wami iść? CO jest waszym celem, dokąd młode dziewczyny i koledzy zmierzacie?” – dopytywała posłanka PiS. 

Po chwili opublikowała kolejny wpis: „Ciekawe, czy przyjdziecie do Jezusa po kościelny ślub, pajace”.

Parada Równości po raz pierwszy przeszła ulicami Warszawy w 2001 roku. Organizatorzy głoszą, że ich celem jest sprzeciw wobec nietolerancji i wykluczeniu. Warszawską Paradę Równości organizuje środowisko LGBTQ+. 

RadioZET.pl/Twitter