Zamknij

Uratowali schorowaną emerytkę. „Leżała w śniegu na odludziu”

Redakcja
05.02.2019 11:03
Policja
fot. Shutterstock

Policjanci z Piaseczna (woj. mazowieckie) uratowali 76-letnią kobietę. Schorowana emerytka wywróciła się i nie mogła podnieść. „Leżała na odludziu w śniegu kilka godzin. Miała wielkie szczęście, że pomoc nadeszła w porę” – poinformował we wtorek nadkom. Jarosław Sawicki.

Dochodziła godz. 6 rano, gdy dyżurny w Piasecznie otrzymał pilne wezwanie do kobiety leżącej w śniegu w zupełnie odludnym miejscu. Zauważył ją mężczyzna spieszący się do pracy, który skrócił sobie drogę ścieżką przez łąki i zarośla.

Zobacz także

Mężczyzna sam nie był w stanie jej pomóc, dlatego zadzwonił po policję. Podczas rozmowy opisał dokładnie funkcjonariuszom miejsce, w którym jest 76-latka. Chwilę potem podjechał tam patrol. „Mężczyzna usłyszał ciche wołanie o pomoc. Gdy podszedł bliżej, ujrzał starszą kobietę. Obok niej leżała jej kula. 76-latka nie była w stanie sama się podnieść” – relacjonuje nadkom. Jarosław Sawicki.

Policjanci podnieśli schorowaną emerytkę i zaprowadzili do radiowozu, by mogła się ogrzać. Ustalili jej dane i skontaktowali się z rodziną kobiety, zupełnie zaskoczoną nocnym wyjściem emerytki z domu. 76-latka wróciła do najbliższych.

RadioZET.pl/PAP/MP