Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pijany przyjechał autem na komendę, by zbadać się alkomatem. Pokazał fałszywe dokumenty

03.02.2019 21:13
xxx wiadomosci

To była bardzo nietypowa wizyta na komendzie policji, jednak dobrze, że do niej w ogóle doszło. Dzięki temu policjanci zapobiegli niebezpieczeństwu na drodze, które mógł spowodować 32-letni pijany mężczyzna. Przyjechał samochodem na komisariat aby sprawdzić zawartość alkoholu w swoim organizmie. Okazało się, że miał pół promila w wydychanym powietrzu.

Pijany przyjechał autem na komendę, by zbadać się alkomatem. Pokazał fałszywe dokumenty fot. PIOTR JEDZURA/REPORTER/East news

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Niecodzienne zdarzenie opisał Dziennik Wschodni.

Według relacji policjantów z Lublina, w sobotę około godziny 13.00, 32-latek pojawił się na terenie KMP w Lublinie chcąc sprawdzić zawartość alkoholu w sowim organizmie. Jak wykazało badanie alkomatem, miał prawie pół promila alkoholu we krwi – mówił dziennikarzom Dziennik Wschodniego sierżant sztabowy Kamil Karbowniczek z komendy w Lublinie.

Dosłownie chwilę przed zbadaniem alkomatem, mężczyzna zaparkował swój samochód przy bramie wjazdowej.

Fałszywe prawo jazdy

Okazało się jednak, że to nie koniec zaskakujących wydarzeń. 32-letni pijany kierowca pokazał policjantom podrobione prawo jazdy, podając nieprawdziwe informacje o sobie.

 - Po sprawdzeniu w policyjnej bazie wyszło na jaw, że mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. W ubiegłym roku odbywał karę pozbawienia wolności za kierowanie w stanie nietrzeźwości – podkreślił w rozmowie z gazetą Karbowniczek.

Jak podaje Dziennik Wschodni, 32-letni mieszkanie Lublina usłyszał zarzuty i może pójść do więzienia. Grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

RadioZET/Dziennik Wschodni/JZ

Oceń