Zamknij

Poznajcie maskotkę Policji. Nazywa się Policuś i jest zającem

Redakcja
14.12.2017 07:19
Opolska maskotka policji Policuś
fot. Policja

O tym, jak bezpiecznie spędzić święta, przypominali opolscy policjanci. Funkcjonariusze wspólnie z Policusiem - maskotką opolskiej Policji, rozdawali w centrum miasta ulotki informacyjne. Mieszkańcom stolicy województwa podobała się inicjatywa mundurowych. Chętnie korzystali z ich rad i robili sobie zdjęcia z maskotką opolskiej Policji.

12 grudnia, na ulicach Opola mieszkańcy mogli spotkać Policusia - maskotkę opolskiej Policji, w towarzystwie funkcjonariuszy. Mundurowi rozdawali ulotki z informacjami, jak bezpiecznie spędzić święta.

Zagłosuj

Czy polska policja jest skuteczna?

Liczba głosów:

Czym dokładnie jest Policuś? Maskotkę wyłoniono w konkursie, na który w 2002 roku prace nadsyłali uczniowie. Policusia stworzyła Karolina Jagodzińska.

policus02
fot.

 - Chciałam, żeby maskotką policji był zając, bo to takie zwinne, szybkie i sprytne zwierzątko. Nazwałam go sobie supergliną - wyjaśniała w 2002 roku portalowi "NTO" Karolina.

Kilkanaście lat później widok policyjnej maskotki nadal wywołuje uśmiech na twarzy opolan. Najmłodsi, i nie tylko, chętnie robili sobie zdjęcia z Policusiem.

policus03
fot.

RadioZET.pl/maal