Zamknij

Dulkiewicz ponownie ofiarą hejtu. Mężczyzna wysyłał jej obelżywe wiadomości

28.10.2019 08:24
Aleksandra Dulkiewicz
fot. KAROLINA MISZTAL/ REPORTER

Kolejna osoba z zarzutami za hejt wymierzony w prezydent Gdańska. Jak dowiaduje się Radio ZET, tym razem chodzi o mężczyznę, który przez kilkanaście dni wysyłał do Aleksandry Dulkiewicz obelżywe wiadomości za pomocą internetowego komunikatora.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Sprawcy grozi kara do dwóch lat więzienia. W czwartek usłyszał on zarzuty kierowania groźby karalnej, znieważenia i pomówienia o postępowanie, które mogło narazić Aleksandrę Dulkiewicz na utratę zaufania. Pełne hejtu wiadomości wysyłał jej poprzez Messengera we wrześniu i październiku, a prezydent Gdańska sprawę natychmiast zgłosiła policji. Sąd zgodził się z wnioskiem prokuratora i umieścił mężczyznę w tymczasowym areszcie w warunkach szpitalnych.

Zobacz także

Gdańska policja prowadzi kilkanaście spraw związanych z różnego rodzaju przejawami mowy nienawiści kierowanej wobec Aleksandry Dulkiewicz. Groźby dostaje regularnie, zarówno przez media społecznościowe, jak i mailowo czy listownie. Do tej pory zarzuty udało się postawić mężczyźnie, który z groźbami wobec prezydent Gdańska zadzwonił pod numer 112 oraz osadzonemu wysyłającemu jej listy z zakładu karnego. Osoba, która usłyszała zarzuty w ostatni czwartek, leczyła się psychiatrycznie.

Zobacz także

Nadal nie ustalono osoby, która w styczniu wysłała do gdańskiego ratusza list z białym proszkiem. Konieczna była wtedy ewakuacja całego budynku.

RadioZET.pl