Zamknij

Chiny pomogą Polsce walczącej z epidemią. Przekażą testy i odzież ochronną

17.03.2020 20:07
Koronawirus Chiny
fot. Xiong Qi/Xinhua News/East News

Chiny chcą przekazać Polsce pomoc materialną do walki z koronawirusem. „Rzeczpospolita” dowiedziała się ,że chodzi przede wszystkim o testy i odzież ochronną. "Strona chińska nigdy nie zapomni o pomocnej dłoni wyciągniętej przez rząd polski, gdy Chiny walczyły z epidemią” – przekazała ambasada ChRL w Polsce.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Chiny deklarują chęć pomocy w walce z koronawirusem. To tam, w prowincji Hubei w grudniu 2019 roku rozpoczęła się epidemia, która wkrótce przeniosła się na cały świat. Chińczycy mogą dziś mówić o opanowaniu sytuacji, jednak z nowym wirusem walczy dziś cała Europa.

Zobacz także

Jak dowiedziała się „Rzeczpospolita” władze Chińskiej Republiki Ludowej chcą pomóc Polsce walczącej z rozprzestrzeniającym się koronawirusem SARS Cov-2. Z ustaleń dziennika wynika, że Chińczycy są skorzy przekazać rządowi w Warszawie zapasy testów na koronawirusa i odzież ochronną.

Strona chińska nigdy nie zapomni o pomocnej dłoni wyciągniętej przez rząd polski i Polaków w stronę Chin, gdy te walczyły z epidemią. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie

 - przekazała ambasada Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce.

Ze źródeł dziennika wynika, że decyzja o pomocy materialnej została już podjęta. W poniedziałek ambasador Chin w Polsce przekazał polskiemu MSZ, że chiński rząd zadecydował o przekazaniu stronie polskiej wyrobów ułatwiających walkę z epidemią. Chodzi o zestawy testowe wykrywające wirusowy kwas nukleinowy, maseczki N95, odzież ochronną (okulary ochronne, rękawiczki, ochraniacze na obuwie).

Zobacz także

Strona chińska w dalszym ciągu będzie wzmacniać wymianę doświadczeń i informacji ze stroną polską, będzie intensyfikować współpracę w zakresie walki z epidemią i pomagać Polsce zwyciężyć z chorobą

- zadeklarowała ambasada.

RadioZET.pl/Rp.pl