Zamknij

LGBT i pedofilia w jednym rzędzie. Proszą wojewodę na warsztaty z tolerancji

23.09.2019 15:23
Zbigniew Rau
fot. Adam STASKIEWICZ/East News

Stowarzyszenie Fabryka Równości zaprasza wojewodę łódzkiego Zbigniewa Raua na warsztaty z tolerancji. To reakcja na niedawny wpis na Facebooku, w którym zestawił jednym rzędzie LGBT, pedofilię i zoofilię jako zagrożenia lewicy. Wojewoda odniósł się do sprawy w oświadczeniu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

„Stop ideologii LGBT”, „Stop "cywilizacji śmierci”. "Lewicowa Platforma Obywatelska i skrajnie lewicowe SLD nie ustają w wysiłkach przeciwstawienia tradycyjnego, opartego na chrześcijaństwie, modelu. Dla zachodnich rzeczników „nowoczesności” nie ma żadnych świętości. Ich barbarzyńskie działania wiodą wprost do iście piekielnej „cywilizacji śmierci”, przed którą próbował nas ostrzegać św. Jan Paweł II" - to argumenty, jakich użył w sieci wojewoda łódzki, Zbigniew Rau.

Zobacz także

Polityki PiS i profesor prawa wywołał kontrowersyjnym wpisem spory odzew. Łódzka fundacja "Fabryka Równości" mówi wprost o mowie nienawiści, której nie w sposób pogodzić ze sprawowanym przez Raua urzędem.  W odpowiedzi na wpis fundacja zaprosiła wojewodę na warsztaty z tolerancji.

To jest coś, co nie godzi się z funkcją publiczną

Ida Mickiewiocz Florczak, z Fabryki Równości

Wojewoda nie odniósł się do zaproszenia. Wystosował za to kolejny wpis, w którym tłumaczył upublicznione niedawno poglądy. Wyraźnie zmienił ton, a wcześniejsze bulwersujące zestawienie tłumaczy… diagnozą życia na Zachodzie Europy.

Zobacz także

Opisywany wpis stanowił diagnozę odejścia przez społeczeństwa Zachodu od zasad kultywowania wartości rodzinnych i przekonania o konieczności ochrony ludzkiego życia(…) Przytaczany wpis stanowił wypowiedź w sporze światopoglądowym, który w okresie wyborczym przyjął też postać sporu politycznego. Jako taki należy do dyskursu internetu, który z natury rzeczy radykalnie różni się od dyskursu traktatów politycznych

Zbigniew Rau, wojewoda łódzki

RadioZET/Dziennik Łódzki/Facebook