Zamknij

Studenci będą mieli krótsze wakacje? Nowy minister nauki komentuje

Magdalena Kulej
20.04.2020 07:33
Studenci będą mieli krótsze wakacje? Nowy minister nauki komentuje
fot. MAREK LASYK/REPORTER

W tym roku w indywidualnych przypadkach wakacje na uczelniach będą najprawdopodobniej krótsze - powiedział "Super Expressowi" nowy minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek. Jak dodał, decyzje będą podejmowali rektorzy poszczególnych uczelni.

Wojciech Murdzek, nowy minister nauki i szkolnictwa wyższego, który zastąpił na tym stanowisku Jarosława Gowina, był pytany o to, czy rok akademicki zostanie wydłużony kosztem wakacji. 

Minister przypomniał, że dotychczas wakacje na uczelniach wyższych obejmowały czas od lipca do września. - W tym roku w indywidualnych przypadkach wakacje na uczelniach będą najprawdopodobniej krótsze - powiedział. Czy będą jakieś decyzje resortu w tej sprawie? Jak przekazał Murdzek, decyzje będą podejmowali rektorzy poszczególnych uczelni.

Obecnie uczelnie wyższe, podobnie jak wszystkie szkoły i przedszkola w Polsce, są zamknięte ze względu na koronawirusa. Uczelnie organizują studentom naukę w trybie zdalnym i wiele wskazuje na to, że w podobny sposób zostaną też przeprowadzone wszystkie egzaminy i obrony prac dyplomowych. 

RadioZET.pl/SE/PAP