Zamknij

Ruszyły wypłaty "trzynastek". Tadeusz Rydzyk apeluje o wsparcie finansowe

01.04.2020 16:13
Tadeusz Rydzyk
fot. JACEK DOMINSKI/ REPORTER

– Jeżeli nie pomożemy, Radio Maryja i Telewizja Trwam upadną - apeluje na łamach "Naszego Dziennika" o. Tadeusz Rydzyk. O problemach finansowych swoich mediów duchowny wspominał już kilka dni temu, zwracając uwagę, że nie może on liczyć na wpływy z abonamentu, czy dotacje rządowe.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Epidemia koronawirusa uderza w kolejne gałęzie naszej gospodarki. 31 marca Andrzej Duda podpisał ustawy składające się na tzw. tarczę antykryzysową, w tym specustawę o walce z koronawirusem, która wprowadza możliwość głosowania korespondencyjnego dla osób objętych kwarantanną i osób 60 plus.  

Rusza pomoc dla firm. Tarcza antykryzysowa z podpisem prezydenta

Tzw. tarcza antykryzysowa zakłada m.in. zwolnienie mikrofirm do 9 osób ze składek do ZUS na 3 miesiące (marzec–maj) – zwolnienie dotyczy składek za przedsiębiorcę i pracujące dla niego osoby; świadczenie postojowe w kwocie do ok. 2 tys. zł – dla zleceniobiorców (umowa zlecenia, agencyjna, o dzieło) i samozatrudnionych o przychodzie poniżej 3-krotności przeciętnego wynagrodzenia; dofinansowanie wynagrodzeń pracowników – do wysokości 40 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia i uelastycznienie czasu pracy – dla firm w kłopotach.

Zobacz także

W rozmowie z "Naszym Dziennikiem" na problemy finansowe wywołane epidemią koronawirusa skarży się także toruński duchowny o. Tadeusz Rydzyk.

– Teraz jest właśnie okazja, by ułożyć sobie sprawy wiary […], żebyśmy się zastanowili nad swoim życiem, w jakim kierunku idzie świat, który wybiera nie Pana Boga, ale szatana – podkreśla na łamach "Naszego Dziennika" o. Tadeusz Rydzyk.

Zobacz także

Duchowny zachęca, aby w tym trudnym czasie zawierzyć nasze zdrowie Panu Bogu i Matce Boskiej. - Cudów było i jest tak dużo, nie jeden raz Maryja ocaliła nas w przeszłości od epidemii i wielu innych nieszczęść – mówi z nadzieją.

13. i 14. emerytura. Kiedy pieniądze trafią do seniorów?

Pod koniec rozmowy Tadeusz Rydzyk mówi o trudnej sytuacji swoich mediów i apeluje do słuchaczy, widzów i czytelników o wsparcie pieniężne. Wielu internautów żartuje, że prośba o wpłaty "przypadkowo" zbiegła się w czasie z wypłatą tzw. trzynastych emerytur.

 – Jeżeli nie pomożemy, Radio Maryja i Telewizja Trwam upadną. Tak samo, jeżeli "Nasz Dziennik" nie będzie kupowany. Zachęcam, żeby prenumerować papierową wersję lub wydanie elektroniczne - podkreślił.

Pierwsze trzynastki trafią na konta emerytów 1 kwietnia

O trudnościach finansowych wynikających z panującej w Polsce epidemii, duchowny wspominał już kilka dni temu. - Przed pandemią koronawirusa ofiary składane na te media, przy bardzo oszczędnym gospodarowaniu starczały skromnie od pierwszego do pierwszego - przekonywał. Zwrócił także uwagę, że jego media nie mogą liczyć na wpływy z abonamentu czy dotacje rządowe jak TVP.

Koronawirus w Polsce: liczba zachorowań, zalecenia. RAPORT

RadioZET.pl/ Nasz Dziennik/ Pomorska.pl