Zamknij

Tadeusz Rydzyk uderza w Pawła Adamowicza i... rząd PiS. Ostre słowa duchownego

23.07.2019 07:54
Tadeusz Rydzyk
fot. Karol Porwich/East News

Tadeusz Rydzyk nie może pogodzić się z marszami równości i wartościami promowanymi przez środowiska LGBT. Dał temu wyraz w ostatnich wypowiedziach w Radiu Maryja i TV Trwam. Oberwało się pośmiertnie Pawłowi Adamowiczowi, a nawet rządowi PiS!

Tadeusz Rydzyk zabrał głos podczas audycji „Rozmowy Niedokończone”. Łącząc się telefonicznie z anteną, uderzał w krytyków kościoła.

– Ile rodzin jest rozbitych, ile zapracowanych rodziców, często te dzieci zostają same. Jak nie będzie prowadzenia do Pana Jezusa, to jakie będą sumienia ludzi? Będzie „Róbta co chceta”, „hulaj, piekła nie ma” itd. A Kościół, klechy to pedofile i bandyci – wymieniał redemptorysta. 

Za winnych duchowej pustki wskazał obecny rząd. Zaznaczył, że dobra zmiana nie powinna kończyć się na zaspokojeniu społecznym z 500 plus.

Gdzie macie dobrą zmianę? Dobra zmiana to nie tylko, żeby praca była, nie tylko, żeby finanse dobrze grały, nie tylko, żeby było 500 plus – choć Bogu dzięki i za to chwała. Ale gdzie jest duch?  

Tadeusz Rydzyk

Był to kolejny przejaw krytyki rządu ze strony Rydzyka. Podczas pielgrzymki na Jasną Górę redemptorysta mówił o telewizji publicznej przestawiającej „złe wzorce, rozwód za rozwodem, partner za partnerem, LGBT”.

Zobacz także

Wykorzystał też chwilę do uderzenia w zamordowanego w styczniu prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

Cały czas idzie to do nas, idzie to „sączenie”, szokowanie nas najgorszymi bluźnierstwami. Np. na Pomorzu w Gdańsku promował to zamordowany były prezydent Adamowicz. Wytaczał on nam procesy za prawdę! Sądy kazały nam go przepraszać za to, że wyrzucani byli ludzie na bruk.

o. Rydzyk, w Radiu Maryja

RadioZET/Radio Maryja/Na Temat