Zamknij

Porwanie kobiety i dziecka w Białymstoku. Policja publikuje zdjęcia matki

Redakcja
07.03.2019 16:19
Porwanie kobiety i dziecka w Białymstoku. Policja publikuje zdjęcia matki
fot. policja

Policjanci poszukują 3-letniej Amelki i jej matki Natalii, które dzisiaj około godziny 10:00 zostały uprowadzone przez dwóch zamaskowanych mężczyzn sprzed bloku przy ul. Hallera 47 w Białymstoku. Policja opublikowała zdjęcia matki.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku 

Do porwania doszło w czwartek przed południem na osiedlu Dziesięciny w Białymstoku. Z relacji bezpośredniego świadka wynika, że - jak podaje policja - dwaj zamaskowani mężczyźni, używając siły, zabrali do samochodu 25-letnią kobietę i jej 3-letnią córkę i odjechali. Policja odnalazła kilkaset metrów od miejsca porwania porzuconego ciemnoniebieskiego citroena, o którym informował świadek zdarzenia jako o aucie, którym odjechali porywacze. Samochód był pusty.

POLICJA OPUBLIKOWAŁA ZDJĘCIA MATKI

uprowadzona natalia

Zobacz także

Okazało się, że samochód pochodzi z wypożyczalni w Łomży. Rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa poinformował, że wypożyczył to auto mąż kobiety - ojciec dziecka, obywatel Polski, zameldowanym w naszym kraju. Wcześniej źródła w policji informowały, że sprawca jest prawdopodobnie obywatelem Niemiec.

W ramach poszukiwań policja zorganizowała blokady i kontrole, powiadomiła służby graniczne. Krupa zaznaczył, że wciąż są badane dwie hipotezy, tzn. że sprawcy i porwani są nadal w Białymstoku lub się przemieszczają.

Zobacz także

Jak poinformował PAP rzecznik prasowy KGP insp. Mariusz Ciarka, w związku z uprowadzeniem trzylatki uruchomiono tzw. Child Alert, czyli system szybkiego rozpowszechniania informacji o zaginionym dziecku.

RadioZET.pl/policja/PAP/BM