Zamknij

Zwęglone zwłoki w leśnym szałasie. Policja ustala tożsamość ofiary

Redakcja
05.03.2019 11:50
Zwłoki
fot. Damian Klamka/East News

Zwęglone zwłoki obok domku letniskowego w lesie pod Oświęcimiem znaleźli wezwani do pożaru miejscowi strażacy. Na razie nie wiadomo, kim była ofiara, choć są już wstępne hipotezy w tej sprawie. 

O sprawie informuje „Gazeta Krakowska”. Odkrycia dokonali strażacy wezwani we wtorek rano na miejsce pożaru domku letniskowego w okolicach lasu przy ul. Łęckiej w Jawiszowicach k. Oświęcimia. Ogień ugaszono, ale jak się okazało, objął on także znajdujący się obok domu szałas. I tam właśnie znaleziono ciało, które uległo spaleniu. 

– Po dotarciu na miejsce okazało się, że pożar objął też stojący w pobliżu szałas. W środku strażacy znaleźli spalone ciało – powiedziała w rozmowie z „Gazetą Krakowską” asp. sztab. Małgorzata Jurecka, rzecznik prasowy oświęcimskiej policji. Dodała przy tym, że „na razie nie można stwierdzić, czy to zwłoki mężczyzny, czy też kobiety. To oraz okoliczności zdarzenia ma wyjaśnić sekcja zwłok”.

Zobacz także

Policja i prokuratura pracują na miejscu. Wedle wstępnych ustaleń, które podała „GK”, ktoś najprawdopodobniej rozpalił w szałasie ognisko, aby się nim ogrzać, ale w pewnym momencie zasnął. 

RadioZET.pl/Gazeta Krakowska/MP