Zamknij

Prezenterka pogody z serduszkiem WOŚP zwolniona? TVP3 Poznań zaprzecza

03.02.2021 19:13
Patrycja Kasperczak
fot. TVP3 Poznań

Patrycja Kasperczak, prezenterka prognozy pogody w TVP Poznań została zwolniona z pracy, bo wystąpiła na wizji z serduszkiem WOŚP - poinformowała ''Gazeta Wyborcza''. Dyrektorka oddziału twierdzi, że dziennikarce upłynął termin umowy na prezentowanie pogody, ale wciąż pracuje jako redaktorka. 

Patrycja Kasperczak w dniu 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezentowała prognozę pogody na antenie TVP3 Poznań. Dziennikarka wystąpiła na wizji z przyklejonym do ubrania czerwonym serduszkiem WOŚP. Jak ustalił dziennikarz ''Gazety Wyborczej'', zachowanie pogodynki nie spodobało się dyrektorce poznańskiej TVP. Z relacji anonimowych pracowników wynika, że Agata Ławniczak ''wpadła w szał'' i zarzuciła Kasperczak promowanie konkurencji (TVN jest patronem medialnym WOŚP). 

- Dla wszystkich to był szok. Patrycja zapowiadała pogodę od 20 lat. Przeżyła wielu dyrektorów, nikt nie miał do jej pracy zastrzeżeń - mówią pracownicy.

Prezenterka pogody TVP z serduszkiem WOŚP

Do sprawy opisanej przez poznańską ''Gazetę Wyborczą'' odniosła się na Twitterze dyrekcja TVP3 Poznań. ''W związku z nieprawidłowymi informacjami Gazety Wyborczej oświadczam, że pani Patrycja Kasperczak-Janas jest zatrudniona w Oddziale TVP S.A w Poznaniu na podstawie umowy cywilnoprawnej jako redaktor odpowiedzialny dnia. Natomiast jej umowa dotycząca prowadzenia prognozy pogody wygasła z dniem 31.01.2021 roku z powodu upływu terminu, na który była zawarta'' - czytamy w oświadczeniu. 

Przykre zdarzenie skomentował na swoim profilu w mediach społecznościowych Jurek Owsiak. ''W życiu nie przypuszczałbym, żeby może dojść do takiej sytuacji związanej z logotypem najbardziej znanej akcji prowadzonej przez Fundację, która cieszy się największym zaufaniem Polaków. [...] Tym bardziej jest to niezrozumiałe, że kiedy Finały odbywały się w TVP, oddział poznański był jednym z najbardziej gorących oddziałów telewizji realizując z ogromnym przytupem Finały z tamtych lat. Ci sami ludzie nadal pracują i ci sami ludzie podjęli tę niezwykle restrykcyjną decyzję'' - napisał szef WOŚP. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza/Wirtualne Media/TVP3 Poznań